F1: „Nem technikai akadálya van az autók befedésének”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.10.07. 12:08
Nem technikai akadályai vannak annak, hogy befedjék az F1-es autók pilótafülkéit – állítja Rob Smedley, a Williams vezető versenymérnöke, aki szerint ehhez csupán határozottság és bátorság kell az F1 szabályalkotóitól.

Jules Bianchi balesete után felvetődtek a olyan lépések, amelyekkel biztonságosabbá lehetne tenni az F1-et.A francia pilóta sérülései talán a fedett autó esetén is súlyosak lennének, de más baleseteknél megóvhatja a pilótákat a pilótafülke lefedése. Smedley már csak azért is különösen járatos a témában, mert a 2009-es Magyar Nagydíjon, amikor Felipe Massát fejen találta a Rubens Barrichello autójából kirepülő rugó, a Ferrari-pilóta versenymérnöke volt.felvetődtek a olyan lépések, amelyekkel biztonságosabbá lehetne tenni az F1-et.A francia pilóta sérülései talán a fedett autó esetén is súlyosak lennének, de más baleseteknél megóvhatja a pilótákat a pilótafülke lefedése. Smedley már csak azért is különösen járatos a témában, mert a 2009-es Magyar Nagydíjon, amikor Felipe Massát fejen találta a Rubens Barrichello autójából kirepülő rugó, a Ferrari-pilóta versenymérnöke volt.

„Nem technikai akadálya van az autók befedésének, nagyon könnyű lenne megvalósítani. Évek óta előkerül olykor a téma a technikai egyeztetéseken, de csak a huzavona megy róla. Nem tudhatjuk, Jules baleseténél nyújtott volna-e valamiféle védelmet a fedél, ez elég kivételes eset volt – mondta Smedley. – Az elsődleges oka annak, hogy nem fedjük be a pilótafülkéket, az az érvelés, hogy az F1 nyitott karosszériás, nyitott kerekű sorozat, és ez a kép megváltozna. De mennyit változtatna a kocsikon? Ha a 2014-es autókat összevetjük az 1950-esekkel, ugyanúgy nincs egyezés. Nem akarok esztétikai vitákba belemenni, meghagyom másoknak.”

AZ FIA TESZTELI A PILÓTAFÜLKE LEHETSÉGES FEDELÉT

Legfrissebb hírek

Villamossal viszik körbe Budapesten a Red Bull Showrunra érkezett versenyautókat

F1
12 órája

F1: az Adidas lesz az Audi istálló ruházati partnere

F1
Tegnap, 11:41

A McLarennek nem volt a meg a tempója a szárnyaló Red Bull ellen Monzában

F1
2025.09.07. 17:13

Verstappen magabiztos győzelmet aratott az Olasz Nagydíjon

F1
2025.09.07. 16:25

„Soha ne mondd, hogy soha” – Leclerc még nem mondott le a győzelemről a Ferrari hazai pályáján

F1
2025.09.06. 18:40

Verstappené a pole pozíció a két McLaren előtt a monzai időmérőn

F1
2025.09.06. 15:32

Norris maradt az élen, de Leclerc ott lohol a nyakában a monzai időmérő előtt

F1
2025.09.06. 13:36

F1: Gasly 2028-ig szerződést hosszabbított az Alpine-nal – hivatalos

F1
2025.09.06. 11:57
Ezek is érdekelhetik