F1: a Renault biztos benne, hogy behozza a lemaradását

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.03.20. 10:42
A Renault motorsportfőnöke, Rémi Taffin elismeri, hogy erőforrásaik jókora lemaradásban vannak a Mercedeséhez képest, ám biztos benne, hogy hamarosan egy szintre kerülnek.

„A verseny olyan volt, mintha egyetlen délután alatt négy tesztnapot teljesítettünk volna. Mindenünk megvan ahhoz, hogy behozzuk a lemaradást, minden csak optimalizálás kérdése" – mondta Taffin.

Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke úgy véli, hamar változhat a helyzet.

„Igen, van egy kis előnyünk, de nem olyan óriási. És amikor azt látjuk, hogy a Red Bull alig értékelhető mennyiségű tesztmunka után rögtön a második helyen ér célba, az mindenképp figyelmeztető jel, hogy nem szabad hátradőlnünk" – mondta a sportvezető.

A Ferrariról közben azt pletykálják, hogy túl nehéz lett a maranellói hajtómű, ami miatt a Renault fejlődését követően az olaszok motorja kerülhet a legnagyobb hátrányba a mezőnyben.

Legfrissebb hírek

Verstappen a bokszutcából rajtol a Sao Pauló-i Nagydíjon

F1
1 órája

„Elfelejthetem a bajnokságot” – Verstappen lemondóan nyilatkozott a Q1-es kiesése után

F1
18 órája

Norris újra a pole-ban; Piastri „csak” negyedik; hullottak a világbajnokok az interlagosi időmérőn

F1
19 órája

Norris nyert, és növelte az előnyét a kieső Piastri előtt a brazíliai sprintversenyen

F1
23 órája

Piastri a vereség ellenére is elégedett; Verstappen szerint a Red Bull egyszerűen gyenge Brazíliában

F1
2025.11.07. 22:30

Norrisé a rajtelsőség Antonelli és Piastri előtt; Verstappen hatodik a brazíliai sprintidőmérőn

F1
2025.11.07. 20:20

A McLaren az élen, a Red Bull és a Ferrari a mezőny végén a brazíliai nyitányon

F1
2025.11.07. 15:15

Colapinto megmenekült – 2026-ban is az Alpine versenyzője lesz

F1
2025.11.07. 15:02
Ezek is érdekelhetik