F1: Rosberg zárt az élen az első bahreini teszt végén

2014.02.22. 15:05
Nem tört meg a Mercedes-motorokat használó csapatok remek sorozata Bahreinben, hiszen a kollektív teszt negyedik napján is a stuttgarti autógyár erőforrását használó autó végzett az élen. Nico Rosberg ráadásul elképesztő idővel lett első, hiszen először tudott a mezőnyből 1:33-as időt futni, több mint másfél másodpercet vert a második helyezett Buttonra. Emellett teljesített egy versenyszimulációt is, cserébe kétszer is leállt alatta a Mercedes. Kimi Räikkönen a tegnapi balszerencsés napot követően ma nyugodt körülmények között dolgozhatott (bár öt perccel a vége előtt kicsúszott a Ferrarival), és Button is remek napot zárt. Daniel Ricciardo mindössze öt órát töltött a pályán ezen a napon, és csupán 15 kört tudott megtenni, a Red Bull problémái tehát továbbra sem oldódtak meg. Kicsit jobb szájízzel fejezhette be a mai tesztet a Lotus, Pastor Maldonado ugyanis 59 kört tudott megtenni.