F1: végre megállapodtak a Concorde-szerződésről

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.07.27. 11:15
A Hungaroringen Jean Todt FIA-elnök megegyezett Bernie Ecclestone-nal a 2013-ban életbe lépő F1-es alapokmányról, azaz Concorde-szerződésről. Ennek értelmében már csak a hivatalos aláírások szükségesek ahhoz, hogy megszülessen a sportág szabályozásáról és lebonyolításáról szóló okmány.

Erről szombaton adott ki közleményt a Nemzetközi Automobil-szövetség.

A Concorde-szerződés pontjait – amely a 2012-es idényben nem létezett – az FIA, a FOM és az F1-es csapatok határozzák meg közösen. Bernie Ecclestone állítólag a csapatokkal már rég megegyezett, de az FIA-val még voltak nézeteltérései. A jelek szerint ezek is rendeződtek, így nincs akadálya az aláírásnak.

"Sok mindenről kellett megegyeznünk, de az tartott igazán sokáig, hogy az ügyvédek átnézzék a szerződést. Ráadásul két nyelven van megírva, képzelhetik, milyen bonyolult az egész már akkor is, ha csak angolról van szó - mondta Ecclestone. - A szerződés hét évre szól, a csapatok nagyobb beleszólást kapnak a szabályalkotásba, egy szavuk sem lehet."

Legfrissebb hírek

A McLarenre nem volt ellenszer Spanyolországban: Piastri visszavágott Norrisnak

F1
1 órája

McLaren-uralom a spanyolországi időmérő előtt

F1
5 órája

Leclerc a vártnál jobbnak érzi a Ferrarit; Verstappennek már voltak rosszabb péntekjei

F1
21 órája

Piastri vette át a vezetést Spanyolországban; Norris elé Russell és Verstappen is befért

F1
Tegnap, 16:30

Norris nyitott az élen Verstappen és Hamilton előtt Spanyolországban

F1
Tegnap, 13:24

Valóban változást hoz a spanyolországi szigorítás? Mire alapozza a Ferrari a reményeit?

F1
2025.05.29. 15:16

A Ferrari nyerhet a legtöbbet a spanyolországi szigorításból?

F1
2025.05.28. 11:17

A Ferrari megkörnyékezte Hornert – sajtóhír

F1
2025.05.28. 08:41
Ezek is érdekelhetik