Formula-1: a USF1 istálló lehúzza a rolót - lapértesülés

Vágólapra másolva!
2010.03.02. 22:06
null
López (jobbra) itt még reménykedve nyilatkozott... (Forrás: Action Images – archív)
Címkék
Az AUTOSPORT információi szerint lehúzza a rolót a USF1 Formula–1-es istálló. A szakportál belső értesülésekre hivatkozva azt írja, hogy Dave Skog, az amerikai csapat egyik vezetője közölte az összes alkalmazottal: fizetés nélküli szabadságra mennek.

A USF1 egyelőre hivatalosan nem erősítette meg az információt. Az istálló argentin pilótája, José Maria López kedden szerződést bontott.

„Sikerült kihátrálnunk a USF1-gyel kötött szerződésből. Zavaros, kellemetlen helyzet volt, de most szabadok vagyunk" – idézi López édesapját az argentin Ultima Vuelta című honlap.

Ha nem sikerül gyorsan tőkinjekcióhoz jutnia a csapatnak, akkor véget érhetnek  az amerikai istálló álmai. A nap folyamán sem Ken Anderson csapatvezetőt, sem Peter Windsor sportigazgatót nem lehetett elérni, hogy kommentálja a történteket.

A USF1 csapat kiesése -  bár ehhez még hivatalosan is törölniük kell őket a startlistáról - megnyithatja az utat a már régóta a beugrásra készülő Stefan GP előtt. Az még nem világos, hogy a YouTube egyik alapítójaként ismert Chad Hurley mihez kezd így, mivel komoly összegeket invesztált volna az amerikai istállóba. Korábban már szóba hozták az üzletembert a Stefan GP-vel és a Camposszal is, így könnyen elképzelhető, hogy a USF1 kiesése ellenére is marad az F1-ben Hurley.

Legfrissebb hírek

A Ferrari visszatért a dobogóra – Leclerc örül, hogy kifizetődött a taktikája Spanyolországban

F1
27 perce

„Számít bármit is?” – Verstappen egyetlen pontra került az eltiltástól

F1
1 órája

Kettős McLaren-győzelem; Leclerc-dobogó és Verstappen-ámokfutás Spanyolországban

F1
3 órája

„Semmin sem változtatott” – Hamilton szerint pénzpazarlás volt az FIA szigorítása

F1
8 órája

Lance Stroll nem indul a Spanyol Nagydíjon

F1
21 órája

Norris és Verstappen Piastrira helyezne nyomást; Russell és Hamilton dobogóra állna

F1
23 órája

A McLarenre nem volt ellenszer Spanyolországban: Piastri visszavágott Norrisnak

F1
Tegnap, 17:10

McLaren-uralom a spanyolországi időmérő előtt

F1
Tegnap, 13:35
Ezek is érdekelhetik