Massa nyert, kettős Ferrari-siker született Magny-Cours-ban

2008.06.22. 15:44
A Formula–1 Francia Nagydíjának időmérő edzése után sokak már biztosra vették, hogy elkönyvelhető a Ferrari győzelme Magny-Cours-ban, hiszen a maranellóiak autói az első sorból indulhattak a vasárnapi futamon. A verseny végén valóban kettős Ferrari-siker született, csak éppen fordított sorrendben értek célba a maranellóiak pilótái, mint az időmérő edzésen. A harmadik helyet Jarno Trulli szerezte meg hatalmas küzdelmek árán.
Kimi Räikkönen nem tudta megtartani az első helyet
Fotó: Reuters

Az első helyről induló Kimi Räikkönen nagyszerűen rajtolt el, és a második rajtkockából induló Felipe Massa is követni tudta, habár a finn a harmadik körben már 1,3 másodperces előnyre tett szert csapattársával szemben.

Fernando Alonsónak nem sikerült ilyen jól a rajt, a spanyol pilóta Lewis Hamilton tíz rajthelyes büntetésének köszönhetően a harmadik helyről indult, de Robert Kubica és Jarno Trulli is megelőzte miután az öt piros lámpa kialudt.

Eközben Lewis Hamilton megkezdte a felzárkózást, de mikor megelőzte Sebastian Vettelt elhagyta a pályát. A 14. körben jött is az „újabb” büntetés, a brit pilóta kénytelen volt áthajtani a boxutcán a 9. helyről, így visszacsúszott a 13. helyre.

A ferrarik, élen Räikkönennel, folyamatosan növelték előnyüket, a 15. körben a finn már 4,1 másodperccel „ment” Felipe Massa előtt, sőt a 30. körben már 6,7 másodperc volt az előnye, és fél perccel hagyta le Jarno Trullit.

Robert Kubica „étvágya” nem csökkent a Kanadai Nagydíjon elért győzelme óta, a BMW pilótája Trullit támadta a dobogós hely megszerzéséért.

Räikkönennek aztán mégsem ment olyan könnyen a futam, a finn pilóta autója lelassult, mivel leszakadt a kipufogója, így Massa megelőzte csapattársát. A világbajnoki címvédő a második helyre csúszott vissza.

Az 55. körben elkezdett esni az eső, de a ferrarik tartani tudták az első két pozíciót. Jarno Trulli dobogós helyét közben Heikki Kovalainen kezdte ostromolni, míg a mclarenes versenyzőt Robert Kubica követte.

Kovalainen az utolsó körben még okozott egy kis izgalmat Trullinak, mikor megpróbálta megelőzni a McLaren versenyzőjét, de a Toyota rutinos pilótája nagyszerűen állta a sarat.