Kimi Räikkönen: Az én esemény-horizontom 2009-nél véget ér

Vágólapra másolva!
2007.12.06. 16:11
Kimi Räikkönennek, a Formula–1 új világbajnokának egyáltalán nem okoz gondot, hogy a holt idényben eddig elsősorban nem vele, hanem Michael Schumacherrel, Lewis Hamiltonnal és Fernando Alonsóval foglalkozott a sajtó. A finn pilóta elmondta: egyelőre nem gondolkodik tovább 2009-nél, de szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata, mielőtt visszavonul.
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben
Reuters
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben
Reuters
Kimi Räikkönen szeretné, ha a Ferrari lenne az utolsó csapata a Formula–1-ben

„Nem tudom, hogy a mostani lesz-e az utolsó szerződésem (a Formula–1-ben), de azt szeretném, hogy a Ferrari legyen az utolsó csapatom” – jelentette ki Kimi Räikkönen a Corriere dello Sport olasz sportnapilapnak aodtt legutóbbi interjújában.

A 28 éves finn pilóta – akinek 2009-ben jár le a szerződése – elmondta: jobban érzi magát a Ferrarinál, mint a McLaren-Mercedesnél.

„Elégedett vagyok a csapattal, a mérnökökkel való kapcsolatommal és minden mással. Egyáltalán nem látok okot arra, hogy máshová menjek. Ez az istálló nagyon jól bejön nekem.”

„Az én esemény-horizontom – folytatta Räikkönen – e pillanatban 2009-nél véget ér, amikor lejár a szerződésem. Más határidőket egyelőre nem szabok magamnak. Nem tudok, utána még hány évig versenyzem.”

„Mindig azt mondtam, hogy nem akarok addig visszavonulni, amíg legalább egyszer nem nyertem (világbajnoki címet). Ezt a célt most már elértem. Most többet akarok, mindent, ami lehetséges. Kezdve a következő vb-aranyéremmel.”

A reflektorfényt nem nagyon kedvelő Räikkönen egyenesen tapsol örömében, hogy a két szezon közötti első hetekben nem elsősorban vele, hanem Michael Schumacherrel, Lewis Hamiltonnal és Fernando Alonso jövőjével van elfoglalva a sajtó.

„Ez nagyon kellemes így – nyilatkozta. – Így, hogy a többiek mindig rivaldafényben vannak, nekem csendes, élvezetes az életem. Tudják mit? A világbajnok én vagyok, és ezen semmi nem változtat.”

„Kizárólag az a díj érdekel, amelyet a világbajnoknak adnak, és ezt pénteken, Monte-carlóban kapom meg. A többi elismerés, mint az év versenyzője és a többi ilyen – nos, örülök, hogy ez megmarad másnak.”
Legfrissebb hírek

Óriásit hibázott Bearman, 10 rajthelyes büntetést kapott a Monacói Nagydíjra – hivatalos

F1
50 perce

Meggyőző a Ferrari a monacói nyitó napon: Leclerc maradt az élen, Hamilton harmadik a második edzésen

F1
3 órája

Stroll rajtbüntetést kapott a Leclerc-rel történt ütközés miatt – hivatalos

F1
3 órája

Verstappen szerint nem lesz könnyű megismételni az imolai sikert Monacóban

F1
5 órája

Leclerc összeütközött az Aston Martinnal, majd az élen zárta a monacói nyitó edzést

F1
6 órája

Leclerc a csodában bízik; Hamilton izgatott, hogy Ferrarit vezethet Monacóban

F1
9 órája

A mezőny exkluzív filmvetítésen járt Monacóban; Verstappen inkább otthon szimulátorozott

F1
Tegnap, 16:48

A McLaren kitart az egyenlőség mellett; a Red Bull óvatos – felpörgetik a kötelező kerékcserék a Monacói Nagydíjat?

F1
Tegnap, 16:11
Ezek is érdekelhetik