November 15-én tárgyalják a McLaren-Mercedes fellebbezését

Vágólapra másolva!
2007.10.27. 14:22
A Nemzetközi Automobil-szövetség fellebbviteli bizottsága november 15-én Párizsban tárgyalja a McLaren-Mercedes fellebbezését az 58. Formula-1-es világbajnokság évzáró Brazil Nagydíjához kapcsolódó benzin-ügyben. Max Mosley FIA-elnök szerint a meghallgatás nem veszélyezteti Kimi Räikkönen elsőségét.
A Williams és a BMW követett el (?) szabálytalanságot Brazíliában
A Williams és a BMW követett el (?) szabálytalanságot Brazíliában
A Williams és a BMW követett el (?) szabálytalanságot Brazíliában
A Williams és a BMW követett el (?) szabálytalanságot Brazíliában

A wokingi csapat beadványának oka, hogy a Williams-Toyota és a BMW-Sauber autóiban az üzemanyag hőmérséklete alacsonyabb volt a megengedettnél. A versenyfelügyelői testület nem zárta ki a két istállót Interlagosban, mert nem lehetett biztonsággal megállapítani, hogy a kocsikban a megengedett 10 század foknál hidegebb volt a benzin.

Max Mosley, a Nemzetközi Automobil-szövetség elnöke szerint a november 15-i tárgyalás nem veszélyeztetheti Kimi Räikkönen vasárnap megszerzett világbajnoki címét.

„Számunkra már befejeződött a világbajnokság. Semmin sem változtat az a tény, hogy egy csapat fellebbezést nyújtott be. Be kell bizonyítaniuk az igazukat” – mondta az FIA első számú vezetője.

Egyes szakértők egyébként úgy vélekednek, hogy a McLaren nem is nyújthatta volna be tiltakozását, csak javaslattételre lenne lehetőségre. A csapat nevében ugyanis kizárólag egy sportági szövetség adhatott volna be fellebbezést az FIA-hoz.

Mosley szerint a McLaren nem óvta meg a futam végeredményét, arra csak a leintéstől számított harminc percen belül lett volna módja. A Williams és a BMW állítólagos szabálytalanságára azonban csak jóval később derült fény…

„De változtat-e a helyzeten, ha kizárják a Hamilton előtt végzett versenyzőket? Erről a Fellebbviteli Bizottságnak kell döntenie” – jegyezte meg Mosley.
Legfrissebb hírek

Norrisé a rajtelsőség Antonelli és Piastri előtt; Verstappen hatodik a brazíliai sprintidőmérőn

F1
1 órája

A McLaren az élen, a Red Bull és a Ferrari a mezőny végén a brazíliai nyitányon

F1
6 órája

Colapinto megmenekült – 2026-ban is az Alpine versenyzője lesz

F1
6 órája

Eső, sprint... káosz? Hogyan alakítja át a bajnoki küzdelmet a Sao Pauló-i Nagydíj?

F1
Tegnap, 17:06

Közös lista: minden idők tíz legjobb Formula–1-es pilótája

F1
2025.11.03. 17:55

Wéber Gábor: Felipe Massa pere nem a világbajnoki címről, hanem 80 millió dollárról szól

F1
2025.11.02. 10:28

Leclerc imádkozott, majd örült a dobogónak, Hamilton viszont értetlenkedett a büntetése miatt Mexikóban

F1
2025.10.27. 19:45

F1: Norris csak morzsákat hagyott az ellenfeleinek – sajtóvisszhang

F1
2025.10.27. 16:18
Ezek is érdekelhetik