Kimi Räikkönen egyértelmű úr volt a pályán a harmadik tréningen

2007.03.17. 02:32
Kimi Räikkönen bizonyult a leggyorsabbnak az 58. Formula–1-es autós gyorsasági vb-sorozat idei első futama, az Ausztrál Nagydíj szombati első edzésén, amely az időmérő előtti utolsó gyakorlási lehetőséget jelentette a pilótáknak. A Ferrari finn pilótája négy-öt tized másodperccel volt jobb a mögötte sorakozó riválisoknál. Csapattársa, Felipe Massa az ötödik, a világbajnok Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) a hetedik helyen zárt. Meglepetés Anthony Davidson negyedik ideje, a brit egy Super Agurival követelt helyet magának a legjobbak között.
Räikkönennek megvan az oka a jókedvre

Szavazás

Ki nyeri a Formula–1-es Ausztrál Nagydíjat?

Írja be az itt látható számot!
A tréning elején Giancarlo Fisichella diktálta a tempót, olyannyira, hogy jóval több mint másfél másodperccel volt ekkor gyorsabb mindenkinél (1:28,366).

Hozzá kell persze tenni, hogy a fő esélyesek, így a két Ferrari és a két McLaren-Mercedes-pilóta – természetesen elsősorban a a világbajnok Fernando Alonsóra gondolunk – még a boxban várakozott.

Aztán elindult a nagy „licitálás”.

Előbb Kimi Räikkönen mutatta meg magát, és elsőre túlszányalta Fisicót (1:28,154, majd 1:27,816), de Fernando Alonso hamarosan a lista élére ugrott (1:27,816).

Félóra elteltével Felipe Massa is kigurult a garázsból, de ekkor már Räikkönen egy újabb parádés körrel 1:27 alatt járt (1:26,616). Majdnem egy másodperccel volt gyorsabb a finn pilóta ekkor a címvédőnél.

Massát sem kellett azonban félteni, a „kis” brazil nyolc ezred másodperccel még a „Jégembert” is lepipálva átvette a vezetést (1:26,608).

Ezután kicsit megpihent az élmezőny, mindenki visszatért a depóba, hogy szerelői tovább finomítsanak a beállításokon.

Kimi Räikkönen Ferrarija a pálya mindhárom időmérő szektorában a leggyorsabb volt

Szavazás

Ön szerint ki lesz a világbajnok 2007-ben?

Räikkönen második nekirugaszkodásra újabb parádés kört repesztett, és több mint hat tizeddel megjavítva saját legjobbját az 1:26-os küszöb közelébe ért (1:26,106).

Az őt követő hullámban Fisichella és a másik McLaren-Mercedest vezető Lewis Hamilton is sokat javított, sőt nagy meglepetésre Anthony Davidson a Super Agurival képes volt egy 1:26,491-es körre, és ezzel a negyedik helyre ugrott előre.

Räikkönen egy gyors kiállás után megint faragott a legjobbjából, de csak századokat – más kérdés, hogy erre vetélytársai közül más már nem volt képes (1:26,064).

Ezzel a finn megnyerte a szombati első edzést, és úgy tűnik, igen komoly esélye van a pole pozícióért folyó küzdelemben.

Csak az összehasonlítás végett érdemes megjegyezni, hogy tavaly Jenson Button 1:25,229 perccel szerezte meg az egyes rajtkockát Melbourne-ben.

Várható, hogy a kvalifikáción az élmezőny tagjai képesek lesznek 1:26 percen belüli időkre, de hogy Button időmérő edzésen futott körrekordja megdől-e, az majd csak hajnali öt óra tájban derül ki, amikor leintik a rajtsorrendről döntő tréninget.