Massáé a pole, a zászló Schumachernek áll

2006.10.07. 08:16
Michael Schumacher a 22. Formula–1-es Japán Nagydíj első számú esélyese, az egyes rajtkockát azonban az utolsó pillanatban csapattársa, Felipe Massa szerezte meg, pályafutása során másodszor. A Ferrari autók fölényét jelzi, hogy a 37 éves német klasszis több mint hat tizeddel verte meg legnagyobb vetélytársát, Fernando Alonsót (Renault). A Japán Nagydíj a idény utolsó előtti futama, a vb-pontverseny élén azonos pontszámmal áll Schumacher és Alonso.
Michael Schumacher nagy önbizalommal várhatja a magyar idő szerint holnap reggel hétkor kezdődő versenyt
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a Formula–1 világbajnoka 2006-ban?

Írja be az itt látható számot!
A tréning első és második szakaszára is jutott vaskos meglepetés.

Nyitásként nem került be a legjobb 16 közé a két Red Bull-Ferrari-pilóta, David Coulthard és Robert Dornboos, bejutott viszont Vitantonio Liuzzi az egyik Toro Rossóval és Cristijan Albers az egyik Spyker-Midlanddel.

Ez azért volt remek eredmény mindkettőjüktől, mert a csapattársaik – Scott Speed, illetve Tiago Monteiro – kiestek.

A második szakasz negatív meglepetése az volt, hogy a két McLaren-Mercedes számára befejeződött az időmérő edzés. Kimi Räikkönen már az első felvonásban is csak a 15. időt érte el, folytatásképpen pedig csak 1:30,827 perces eredményre volt képes, így kiesett, és a 11. helyről rajtolhat majd.

A jövőre már a Ferrarinál versenyző finn pilótának ebben az évben ez a legrosszabb edzéseredménye, mert bár az idénynyitó Bahreini Nagydíjon a 22. helyről startolt, de ott motorcsere miatt került a mezőny végére. Egyébként a 9. helynél nem zárt gyengébb pozícióban.

A másik McLarennel Pedro de la Rosa 13. lett, így természetesen ő is kiszállhatott a cockpitből. Ugyanez vonatkozik az utóbbi időben remek eredményeket produkáló lengyel Robert Kubicára (BMW-Sauber, 12. hely), aki viszont az utolsó mért körében hibázott, tehát az autója valószínűleg többre lett volna képes. Annál is inkább, mivel Nick Heidfeld simán bement a tízbe.

Fernando Alonso itt Felipe Massa előtt halad, valójában azonban az egész időmérő edzésen a Ferrarik mögött "kullogott"
Reuters

Szavazás

Ki nyeri meg a Japán Nagydíjat?

Ezt a szakaszt Michael Schumacher egy elképesztő, 1:28,954 perces idővel nyerte meg, a csapattársánál, Felipe Massánál majdnem egy másodperccel, Fernando Alonsónál pedig 1,4 másodperccel volt gyorsabb. Ez már jelezte, hogy a Ferrari-Bridgestone-kombinációt ezen a kvalifikáción verhetetlen.

Az utolsó negyedórában tökéletesen beigazolódott mindez, Michael Schumacher 1:29,711 percet repesztett zárásképpen. Már elkönyvelte volna mindenki a hétszeres világbajnok 69. pole pozícióját, amikor jött a csapattárs, Felipe Massa, és 1:29,599-nél állította meg az órát.

A 26 éves brazil pilóta ezzel a Török Nagydíj után pályafutása során másodszor lett edzéselső. Zárójelben érdemes megjegyezni, hogy akkor a futamot is megnyerte, ezúttal azonban nyilvánvalóan Michael Schumachernek kellene elsőként áthaladnia a célvonalon, mármint a Ferrari logikája szerint.

Fernando Alonso kikapott a két Toyotától is (a japán autók is Bridgestone-abroncsokon futnak), így csak az ötödik rajtkockából indul. Nagyon nehéz dolga lesz…