Ekl: Szalai nagyszerű gólja is kellett a Basel sikeréhez

2022.07.21. 23:20
Szalai Ádám nagyszerű gólja is kellett a Basel sikeréhez (Fotó: Getty Images)
Negyvenhét mérkőzést rendeztek az Európa-konferencialiga-selejtező 2. fordulójának csütörtöki játéknapján. A Tobol 2–0-ra felülmúlta hazai pályán a Lincoln Red Impset, a Young Boys szoros meccsen 1–0-s győzelmet aratott a Liepaja otthonában, míg a Baselnek Szalai Ádám nagyszerű, sarokkal szerzett gólja is kellett ahhoz, hogy 2–0-ra legyőzze az északír Crusaderst.

A bázeliek a 33. percben emberhátrányba kerültek Taulant Xhaka kiállítása miatt az északír Crusaders ellen, de öt perccel később megszerezték a vezetést, majd a második félidő harmadik percében Szalai Ádám is betalált, méghozzá sarokkal (VIDEÓ ITT!). A magyar válogatott csatárt a 67. percben lecserélték.

Úgy tűnik, a poszttárs Owen Wijndal távozásával a 18 éves Kerkez Milos valóban több játéklehetőségez juthat az AZ Alkmaarnál, hiszen a Tuzlával vívott győztes meccsen (1–0) a 73. percig pályán volt a magyar utánpótlás-válogatott balhátvéd.

Mint ismert, a Qabalát 4–1-re felülmúló Mol Fehérvárra (ha továbbjut) a Petrocub Hincesti–KF Laci továbbjutója vár. A gól nélküli döntetlennel végződő első mérkőzésen egyik fél sem került közelebb céljához.

Román játékos lett a CFR győzelmének negatív hőse Kolozsváron: az andorrai Inter Club d'Escalades védője, Raul Mihai Feher ugyanis a meccs elején büntetőt, a végén pedig öngólt hozott össze a CFR nagy örömére. BŐVEBBEN ITT!

Hiába játszott 41 percig emberhátrányban a Lengyel Kupa-győztes RakówCzestochowa, 5–0-ra kiütötte a szintén tíz emberrel záró Asztanát, míg a BATE hazai pályán szenvedett 3–0-s vereséget a Konyasportól.

Artem Cseljadin távoli bombagóllal járult hozzá a Vorszkla Poltava AIK felett aratott 3–2-es sikeréhez.

Egyre biztosabbnak tűnik, hogy a Kajrat Almati–Kisvárda FC párosítás győztese (az első mérkőzésen 1–0-ra diadalmaskodtak a vendégek) a Moldéval találkozik a következő fordulóban, mivel a norvég csapat hazai pályán 4–1-re nyert az Elfsborg ellen.

A legrangosabb kupasorozat első selejtezőköréből 5–2-es összesítéssel kiütött Lech Poznan esélyt sem adott a Slovan Bratislava dolgát megnehezítő Dinamo Batuminak, leiskolázta a grúz együttest (5–0).

Ha Feröeren, a Víkingur ellen kétgólos előnybe kerülő Dunaszerdahely továbbjut, a harmadik körben a Szaburtalo Tbiliszi–FCSB párharc továbbjutójával találkozik. Az első meccs után a grúzok állnak jobban, hazai pályán 1–0-s sikert arattak.

Történelmet írt az elmúlt idényben a Lincoln Red Imps azzal, hogy bejutott az Európa-konferencialiga csoportkörébe, így először szerepelhetett gibraltári csapat egy európai kupasorozat főtábláján. A kis csapatnak feltehetőleg nem szegte kedvét, hogy a tavalyi csoportmérkőzések mindegyikét elvesztette, és a mostani kiírásban is szívesen megcsillogtatná tudását az Ekl csoportkörében. Ennek egyik lépcsőfoka a Tobol kiejtése a selejtező 2. fordulójában; a kazah csapatot a Ferencváros búcsúztatta a Bajnokok Ligája 1. selejtezőkörében.

Bizonyára meggyötörte a Lincolnt, hogy négy időzónán áthaladva 5534 kilométert utazott Kosztanajba, de a 2–0-s vereséget nem foghatja erre, mert a Tobol a statisztikák alapján végig jobban játszott.

Lépéselőnyben a Tobol (Fotó: Tobol/Facebook)

Az Ekl aktuális körében a Young Boys az egyetlen olyan csapat, amely az előző idényben BL-főtáblán szerepelt (rossz emlék, hogy a playoffkörben éppen az FTC-t búcsúztatta). A svájci bajnokság előző idényében 3. helyen végző gárdának okozott némi nehézséget a lett Liepaja, de 1–0-ra így is nyert.