Paks, Puskás Akadémia, ETO: még hiányos a lista, de lehet jól ismert klub az első európai ellenfél

K. Zs.K. Zs.
Vágólapra másolva!
2025.05.26. 11:21
null
Góljaik kellettek a jó helyezéshez (balról jobbra): Nagy Zsolt (Puskás Akadémia), Böde Dániel (Paks), Claudiu Bumba (ETO) (Fotók: Árvai Károly, Török Attila, Dömötör Csaba)
Véget ért a labdarúgó NB I 2024–25-ös idénye, jön a nyári szünet, de nagyon hamar elérkezik az európai kupasorozatok selejtezőjének első napja. Már szemléztük, kik lehetnek a bajnok Ferencváros ellenfelei a Bajnokok Ligájában, most nézzük, kik ellen kezdhet a kupagyőztes Paks az Európa-ligában, illetve a Puskás Akadémia és az ETO FC Győr a Konferencialigában! Fontos rögzíteni, hogy vannak országok, amelyekben még nem ismert az összes kupainduló, úgyhogy teljes és hivatalos ellenféllistáról egyelőre nem beszélhetünk.

EURÓPA-LIGA

A Magyar Kupa-győztes PAKS a selejtező első körében kezd, nem lesz kiemelt, azaz az első fordulóban érdekelt nyolc legmagasabb UEFA-együtthatójú csapat közül kap ellenfelet. Ezek közül egyelőre hat ismert: 

Legia Warszawa (lengyel), Partizan Beograd (szerb), Sheriff Tiraspol (moldovai), CFR (román), NK Celje (szlovén), Spartak Trnava (szlovák).

A további két kiemelt kvótára a Sahtar Doneck (ukrán), az AEK Larnaca (ciprusi), valamint a leendő horvát és izraeli kupagyőztes pályázik.

A versenykiírásnak megfelelően a Paks szereplése esetleges kieséssel sem ér véget, Bognár György csapata akkor a Konferencialiga selejtezőjének második fordulójában folytatja.

 
A 2025–26-OS EURÓPA-LIGA MENETRENDJE

SORSOLÁS

MÉRKŐZÉSEK

SELEJTEZŐ

 

 

1. forduló

június 17.

július 10., 17.

2. forduló

június 18.

július 24., 31.

3. forduló

július 21.

augusztus 7., 14.

Playoff

augusztus 4.

augusztus 21., 28.

LIGASZAKASZ (36 csapat)

 

 

1–8. forduló

augusztus 29.

szept. 24.–jan. 29.

KIESÉSES SZAKASZ

 

 

Playoff

január 30.

február 19., 26.

Nyolcaddöntő

február 27.

március 12., 19.

Negyeddöntő

február 27.

április 9., 16.

Elődöntő

február 27.

április 30., május 7.

Döntő

 

május 20., Isztambul, Besiktas-stadion

KONFERENCIALIGA

Itt még értelmetlen latolgatásba bocsátkozni, hiszen az NB I két képviselője, az ezüstérmes PUSKÁS AKADÉMIA és a negyedik helyezett ETO FC GYŐR (akárcsak a dunaszerdahelyi DAC) a selejtező második fordulójában kapcsolódik be a játékba, azaz kaphat az első körben érdekelt 50 csapat közül is ellenfelet.

Annyi tudható, hogy a győriek nem lesznek kiemeltek, és a már biztos kiemeltek közül – sok más csapat mellett – kaphatják a holland AZ-t, a cseh Sparta Prahát, az osztrák Austria Wient, a horvát Hajduk Splitet, a görög AEK Athént, Arisz Szalonikit, a norvég Rosenborgot, a lengyel Raków Czestochowát, de akár a dunaszerdahelyi csapatot is.

A Puskás Akadémia besorolása még kérdéses, a felcsútiak UEFA-együtthatójuk alapján még bekerülhetnek a kiemeltek körébe; ez a hátralévő néhány bajnoki zárástól, kupadöntőtől függ. Ha meglesz a kiemelés (erre jók az esélyek), természetesen akkor sem garantált a könnyűnek minősíthető ellenfél, mert horogra akadhat például a svéd Hammarby és AIK, a kolozsvári Universitatea, esetleg valamelyik ukrán induló.

 
A 2025–26-OS KONFERENCIALIGA MENETRENDJE

SORSOLÁS

MÉRKŐZÉSEK

SELEJTEZŐ

 

 

1. forduló

június 17.

július 10., 17.

2. forduló

június 18.

július 24., 31.

3. forduló

július 21.

augusztus 7., 14.

Playoff

augusztus 4.

augusztus 21., 28.

LIGASZAKASZ (36 csapat)

 

 

1–6. forduló

augusztus 29.

okt. 2.–dec. 16.

KIESÉSES SZAKASZ

 

 

Playoff

később jelölik ki

február 19., 26.

Nyolcaddöntő

február 27.

március 12., 19.

Negyeddöntő

február 27.

április 9., 16.

Elődöntő

február 27.

április 30., május 7.

Döntő

 

május 27., Lipcse, Red Bull Arena

 

Bajnokok Ligája
2025.05.25. 13:48

A The New Saints vagy a Buducsnoszt jöhet kezdésnek– mutatjuk a Ferencváros lehetséges BL-ellenfeleit

A harmadik körben a Ludogorec, a Dinamo Kijev, az FCSB, a Lech Poznan és az Olimpija Ljubljana közül érkezhet ellenfél Budapestre.

 

 

Legfrissebb hírek

A Groupama fantomja – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
13 órája

Ötvös Bence elmondta, mennyire volt feldúlt Robbie Keane az öltözőben

Labdarúgó NB I
14 órája

„Hogyan volt ez tizenegyes?” – Keane élesen bírálta a játékvezető ítéleteit

Labdarúgó NB I
16 órája

Varga Barnabás: Érthetetlen, Lenzsér Bence hogyan maradhatott végig a pályán

Labdarúgó NB I
17 órája

Őrült hajrá és döntetlen a Ferencváros és a Paks rangadóján

Labdarúgó NB I
20 órája

Csak a védelmek jeleskedtek, nem esett gól az Újpest felcsúti vendégjátékán

Labdarúgó NB I
2025.10.04. 18:51

Szolnoki Roland: Győzni kellene, hogy kimásszunk a gödörből

Labdarúgó NB I
2025.10.04. 10:05

Marco Rossi beszélt a vb-selejtezőről is: Örményország ellen győzni kell!

Magyar válogatott
2025.10.04. 08:11
Ezek is érdekelhetik