A saját dolgát megnehezítő Manchester City 11-esekkel jutott tovább

2009.03.20. 00:03
A Manchester City 2–0-s veresége után tizenegyesekkel jutott tovább a dán Aalborg otthonában az UEFA-kupa nyolcaddöntőjéből. A hazaiak a 84. és a 90. percben lőtt góllal harcolták ki a hosszabbítást, a tizenegyeseknél azonban rosszul koncentráltak.
Evans (jobbra) 90. percben elkövetett butasága végül nem volt végzetes a Manchester City számára
Fotó: Reuters

Hazai pályán 2–0-ra nyert a City, így kényelmes helyzetből várhatta a visszavágót, ráadásul Dániában is az angolok vezették az első veszélyesebb támadásokat. Ezek átvészelése után a 26. percben ugorhattak talpra először az AaB szurkolói, amikor Anders Due beadása után az utolsó pillanatban mentett szögletre a berobbanó csatárok elől Nedum Onuoha. Az akarat ezután is megvolt a dánokban, de hiába próbálkoztak, nem tudtak a vendég védelem mögé kerülni.

A fordulás után nagyobb fordulatszámra kapcsolt az Aalborg, és az 54. percben Caca révén majdnem megszerezte a vezetést, ám a brazil középpályás kevéssel mellé lőtt.

A 61. percben egyértelműnek tűnő tizenegyestől fosztotta meg a játékvezető a hazaiakat, miután Javier Garrido szabálytalanul szerelte Andreas Johanssont, de ő továbbot intett.

Az utolsó tíz percben aztán felpörögtek az események. Előbb Luton Shelton közeli lövését védte hatalmas bravúrral Shay Given, majd a másik oldalon Robinho találta el a lécet.

A brazil eldönthette volna a továbbjutást, ehelyett azonban a dánok reményei jöttek vissza, mivel Shelton nyolc méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Ez azonban még kevés volt az AaB-nek, melynek még legalább egy gólra szüksége volt, hogy kiharcolja a hosszabbítást. 1–0.

Már úgy nézett ki, hogy a City kihúzza újabb kapott gól nélkül, amikor Ched Evans segítő kezet nyújtott a hazaiaknak, és egy szöglet után belekapott a labdába, az ezért megítélt büntetőt pedig Michael Jakobsen hidegvérrel a jobb felsőbe vágta. 2–0.

Jöhetett tehát a túlóra, amiben viszont már nem kockáztattak a csapatok, helyzet nélkül telt el a kétzer tizenöt perc, így tizenegyesrúgásokra került sor.

Ebben a vendégek első négy rúgója nem hibázott, és mivel a hazaiak közül ketten is rontottak (Given védett mindkétszer), az ötödik City-játékosnak már nem is kellett odaállnia a labda mögé, az angol csapat végül, ha nehezen is, de csak bejutott a legjobb nyolc közé.

UEFA-KUPA

NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Aalborg (dán)–Manchester City (angol) 2–0 – tizenegyesekkel 3–4 (Shelton 84., Jakobsen 90. – 11-esből)
Továbbjutott: a Manchester City, 2–2-es összesítéssel, tizenegyesekkel