UEFA-kupa: 4–1-es Salzburg-győzelem Litvániában

2008.08.14. 22:11
Négy egyes győzelmet aratott a litván Suduva otthonában a Red Bull Salzburg, Bodnár László együttese az UEFA-kupa 2. selejtezőkörének első mérkőzésén. A magyar labdarúgó végigjátszotta a találkozót.
A litvánok ráijesztettek az osztrákokra, midőn Povilas Luksys a 31. percben megszerezte a vezetést, ám gyors egyenlítés után a második félidőben a vendégek bedarálták a Suduvát.Az Elfsborg hiába vezetett két góllal a St. Patrick's ellen, az írek végül döntetlenre hozták a mérkőzést.

UEFA-KUPA

2. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Stabaek (norvég)–Rennes (francia) 2–1 (Kjölö 37., 71., ill. Sow 77.)
Elfsborg (svéd)–St. Patrick's (ír) 2–2 (Isizaki 23., Karlsson 28., ill. Quigley 59. – 11-esből, Dempsey 82.)
Djurgarden (svéd)–Rosenborg (norvég) 2–1 (Oremo 38., Enrico 90., ill. Sapara 75.)
Liteksz Lovecs (bolgár)–Kirjat Smona (izraeli) 0–0
APOEL Nicosia (ciprusi)–Crvena zvezda (szerb) 2–2 (Broerse 34., Zewlakow 47., ill. Edgar 9., Burzanovics 62.)
Suduva (litván)–Salzburg (osztrák) 1–4 (Luksys 31., ill. Sekagya 42., Janko 58., 61. – mindkettő 11-esből, Mahop 72.)