A hajrában nyerte meg a meccset, előnyből várja Kl-visszavágóját a Puskás Akadémia!

2024.08.08. 16:44
Küzdelmes meccset játszott az Ararat otthonában a Puskás Akadémia (Fotó: Facebook/Puskás Akadémia)
A labdarúgó Konferencialiga-selejtező 3. fordulójában a Puskás Akadémia az Ararat-Armenia vendégeként 1–0-ra nyert Örményországban, így előnyből várja a jövő heti visszavágót.

KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
Ararat-Armenia (örmény)–Puskás Akadémia FC 0–1 (0–0)
Jereván, Vazgen Szargszjan Köztársasági Stadion, 3506 néző. Vezette: Kristoffer Hagenes (Oystein Ytterland, Tom Harald Gronevik) – norvégok
ARARAT: Kucser – Hovhanniszjan, Queirós, Bueno, Grigorjan – Tera (Ambarcumjan, 55.), Nondi (Muradjan, 86.), Haratjunjan (A. Rodríguez, 73.) – Szerobjan (Duarte, 73.), Ocansey (Gbomadu, 86.), Yenne. Vezetőedző: Vardan Minaszjan
PUSKÁS AKADÉMIA: Pécsi –  Maceiras, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill – Szolnoki (Favorov, 63.), Plsek – Soisalo, Nissilä (Levi, 78.), Nagy Zs. – Colley (Puljic, 87.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt
Gólszerző: Soisalo (89.)

A TALÁLKOZÓ ONLINE KÖZVETÍTÉSE IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL.

Két évvel azután, hogy a Puskás Akadémia a portugál Guimaraessel találkozott a Konferencialigában (idegenben 3–0-ra kikapott, hazai pályán 0–0-át játszott), újra ebben a sorozatban indulhatott, ellenfele a legutóbbi örmény bajnokság bronzérmese, az Ararat-Armenia volt. Alighanem mindenki tudja, normál helyzetben már az előző körben pályára léptek volna Nagy Zsolték, ám az ukrán Dnipro-1 csődöt jelentett, az UEFA kizárta, így játék nélkül jött össze a továbbjutás, a jereváni csapat ugyanakkor a moldovai Zimbru Chisinau elleni kettős győzelemmel (3–0 vendégségben, aztán 3–1 pályaválasztóként) pipálta ki az első párharcát.

Quentin Maceiras jobb külsős beadása után Lamin Colley fejese jelentette az első igazi gólveszélyt a 19. percben, öt perccel később Pécsi Árminnak kellett bemutatnia szép védést Hovannes Harutjunjan éles szögből leadott lövésénél. A játékrész hajrájában Nagy Zsolt éles szögből a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát, azt lehetett érezni, kicsit rámenősebb futballal igenis zavarba lenne hozható a házigazda.

Az Ararat a fordulást követően is próbálta nyomás alá helyezni a Puskás Akadémiát, játékosai többször is próbálkoztak távoli lövéssel, játékból azonban nem tudott helyzetet kialakítani, szemben a riválisával, amely a 62. percben nagy lehetőséghez jutott: Lamin Colley a balösszekötő helyén jól játszotta meg Jakub Plseket, a cseh középpályás 11 méterről jobbal a jobb alsó sarkot célozta meg, Danilo Kucser azonban szép mozdulattal, bravúrral szögletre ütötte a labdát.

Hullámzott a játék, mindkét együttes próbálta a maga javára eldönteni a mérkőzést, ám ehhez pontosabb játékra, több váratlan húzásra lett volna szükség. Amikor már úgy tűnt, hogy döntetlen lesz a találkozó, Jonathan Levi villanása ziccert teremtett, Mikael Soisalo pedig élt a lehetőséggel. A felcsúti csapat győzelemmel tért vissza a nemzetközi porondra, és kedvező helyzetbe hozta magát a jövő heti, Pancho Arénában rendezendő visszavágóra. 0–1