Rácz Félix már az első hazai pusztakezes rendezvényen telt házra számít

Vágólapra másolva!
2024.11.05. 12:07
Rácz Félix (Fotó: Árvai Károly)
Már az első, jövő év elejére tervezett rendezvényén telt házra számít Rácz Félix, aki Peszlen Ferenccel és Tóth Csabával együtt szeptemberben megalapította a Magyar Pusztakezes Szövetséget.

Az ismert bokszpromóter az M4 Sport Nemzeti Sporthíradójában kedden elárulta, hogy tizenheten jelentkeztek aznap, amikor egy Facebook-posztban bejelentette a szövetség megalakulását. Mint mondta, a pusztakezes küzdelem az ökölvívás elődje, a sportág szabályai szerint zajlik, de kesztyű nélkül.

„Az ökölvívás a modernizált pusztakezes, hiszen van kesztyű, majd kitalálták a fejvédőt” – tette hozzá.

A mérkőzésekre nem négyszög, hanem kör alakú, nyolcoszlopos ringben kerül sor.

Az első eseményükön a 17 jelentkezőből egyelőre csak kettő közreműködésére számítanak, mert „szisztematikus növekedést” szeretnének bázisra és eseményszámra vonatkozóan egyaránt, ráadásul többeken azt érezte, hogy csak levezetésként gondolnak a pusztakezes küzdelemre, miközben ez éppen nem az.

„A másik tizenöt elkezdhet azon gondolkodni, hogy egy következő eseményen adott esetben kipróbálhatják magukat” – folytatta.

Rácz Félix beszélt arról is, hogy az angolszász országokban nagy a népszerűsége a pusztakezes boksznak, Angliában zajlik egy sorozat, melynek egyes állomásain soha nincs 15-20 ezernél kevesebb néző, de a közelmúltban a spanyolországi Marbellában is 14 ezer szurkoló volt kíváncsi egy rendezvényre.

A saját reményeit illetően azt mondta: abban bízik, hogy függetlenül attól, hogy Magyarország melyik városában lesz az esemény, akár kétezres, akár ötezres csarnokban, telt házuk lesz.

 

Legfrissebb hírek

Tyson Fury Budapesten válaszolt a kérdésre – mikor tér vissza a ringbe….

Ökölvívás
2025.05.10. 11:29

Tommy Fury egyhangú pontozással verte meg Kenan Hanjalicot a történelmi bokszgálán

Ökölvívás
2025.05.09. 22:54

Száz pár bokszol a Hősök terén, Kokó és Madár is ringbe lép

Ökölvívás
2025.05.09. 13:55

Budapestre látogat a korábbi nehésúlyú bokszvilágbajnok Tyson Fury

Ökölvívás
2025.05.08. 17:34

Budapesten tér vissza a ringbe az ökölvívó Tommy Fury

Ökölvívás
2025.05.06. 11:02

Canelo Álvarez vitathatatlan nagyközépsúlyú bajnok lett

Ökölvívás
2025.05.04. 15:02

A bombaerős szöuli magyar csapat egyetlen elődöntőse – Isaszegi Róbert 60 éves

Ökölvívás
2025.05.02. 07:53

Ökölvívás: magyar tag is bekerült az európai szövetség bírói bizottságába

Ökölvívás
2025.04.15. 16:59
Ezek is érdekelhetik