Kocsis Csillag hetedik SUP-sprintben az Eb-n

2024.06.14. 16:44
Kocsis Csillag egy korábbi versenyén (Kocsis Csillag/Facebook)
Kocsis Csillag hetedik helyen végzett a pénteki nyolcas döntőben a SUP sprint számában a szegedi gyorsasági, para kajak-kenu és SUP Európa-bajnokságon.

A 200 méteres versenyben a kajakos és kenus futamokhoz hasonlóan rajtgépből indultak a résztvevők. A Balatonfüredi Yacht Club 17 éves tehetsége a mezőny második felében küzdött és végül egy riválisát sikerült megelőznie. Győzött a hosszú távon is első orosz Natalja Novickaja.

Kocsis csütörtökön, a hosszú távú versenyben aranyérmes lett az ifjúságiaknál és szombaton, a technikai szám fináléjában is érdekelt lesz.

A sprintszám férfi versenyét a bolgár Andrij Kraitor nyerte, ebben a döntőben nem volt hazai induló.

A pénteki két paradöntőben összesen három magyar volt érdekelt: női VL3 200 méteren Tóth Julianna hetedik, férfi KL3 200 méteren Kiss Erik nyolcadik, Dancs Gergő pedig kilencedik lett.