Öttusa-vk: Demeter Bence 16. lett Szófiában

2024.05.12. 17:39
Demeter Bence 16. lett (Fotó: Török Attila)
Demeter Bence a 16. helyen végzett az öttusázók idei negyedik világkupaversenyén, Szófiában. A másik magyar döntős, Szép Balázs a lovaglásban pont nélkül maradt, és nem folytatta a versenyt.

A 77 fős mezőny a csütörtöki selejtezőben három csoportban küzdött a 12 közé kerülésért, ami elődöntőt ért. Ez mindhárom magyar indulónak, Demeter és Szép mellett Tamás Józsefnek is sikerült. A pénteki körvívásban az előző állomáson, Budapesten ezüstérmes Szép és Demeter is eredményes volt, 20 győzelemmel és 15 vereséggel zárt, Tamás pedig 16 ellenfelét tudta megszúrni, míg 19-től kikapott. A szombati elődöntőt előbbi kettő vette sikerrel, utóbbi befejezte szereplését.

A magyar fővárosban ötödik Demeter, illetve Szép a körvívás eredményével hatos holtversenyben a hetedik helyről kezdte a szombati 18-as döntőt, melyben egyiküknek sem sikerült a lovaglás. Demeter – a nemzetközi szövetség eredményközlője alapján – hat akadályveréssel ment végig a pályán, Szép Balázst pedig több ellenszegülés után kicsengették. Előbbi a maximális 300-ból 258 pontot szerzett, utóbbi viszont pont nélkül maradt, és – a két hét múlva esedékes világkupadöntőt szem előtt tartva – már nem is folytatta a versenyt.

A bónuszvívásban Demeter három ellenfelét legyőzve hat pluszpontot szerzett, majd a 200 méteres úszásban 2:13.84 perccel 16. lett, így a négy lövészettel megszakított 5x600 méteres futásnak ugyanebből a pozícióból vágott neki, majd ezen a helyen ért célba. A kombinált számban 11:12.10 perccel ugyancsak a 16. időt érte el.