Karate: Tadissi Martial Európa-bajnok lett 67 kg-ban

MTI/ P. K.MTI/ P. K.
2024.05.11. 19:45
Tadissi Martial Európa-bajnok lett (Fotó: Máté Krisztián, archív)
Tadissi Martial aranyérmes lett a 67 kilogrammos súlycsoportban a zárai (Zadar) karate Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A Honvéd világbajnoki ezüstérmes, négyszeres Eb-bronzérmes versenyzője, Tadissi Martial szlovák, ciprusi, azeri és portugál ellenfelét is legyőzte még csütörtökön, majd a szombati fináléban a montenegrói Nenad Dulovics ellen 1:1-re végzett, ám az első szerzett ponttal megnyerte az összecsapást.

A horvátországi Eb szombati, utolsó előtti versenynapján a parakaratésoknál is születtek magyar sikerek: a világ- és Európa-bajnok Kákosy Olívia a női K21-es kategóriában, vagyis a tanulásban akadályozottak mezőnyében végzett az élen, pályafutása negyedik Eb-aranyát harcolva ki. Ugyancsak a nőknél a K22-eseknél, a Down-szindrómások között Pátkai Andrea állhatott fel a dobogó harmadik fokára.