Ligeti Dániel a sikeres olimpiai kvalifikáció érdekében hagyja ki a birkózó Eb-t

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2024.02.06. 10:07
Ligeti Dániel kihagyja az Európa-bajnokságot (Fotó: Róth Tamás, archív)
Ligeti Dániel a megszakítás nélküli felkészülés és a sikeres olimpiai kvalifikáció érdekében hagyja ki a birkózók februári Európa-bajnokságát.

„Közösen hoztuk meg ezt a döntést az edzőimmel. Ez egy hosszú, de még inkább sűrű év, mert fél éven belül eldőlnek a fontos kérdések. Nem fér bele még egy csúcsforma, így marad a két kvalifikációs viadal és remélhetőleg az olimpia” – mondta az M4 Sportnak a 34 éves sportoló, aki januárban a zágrábi ranglistaversenyen kezdte az évet, de azt „alapozásbúcsúztatónak” nevezte, mert nem lehetett abban a formában, amiben áprilisban és májusban lennie kell.

„Alapozás után egy héttel senki sem várt csodát, a sorsolás is rémálom volt, mert vb-ezüstérmessel kezdtem, de legalább tudom, mi hiányzik még” – tette hozzá Ligeti Dániel.

A nehézsúlyú szabadfogású birkózó kéthetes római edzőtábor után Dunavarsányban csatlakozott az Eb-indulók felkészüléséhez, amelyet ő nem szakít meg a bukaresti kontinensviadallal. Ahogy fogalmazott, remélhetőleg egy külföldi edzőtáborral zárul majd az olimpiai kvalifikáció előtti időszak.

„A legfontosabb, hogy az egészségem rendben legyen, sérülés nélkül tudjak készülni. Már nem tanulok meg birkózni, azon vagyok, hogy a legjobb állapotomban tudjak szőnyegre lépni. Persze ebben a korban már mindig van valami, boka, térd, combhajlító. Most épp a bicepszemmel küzdök, de semmi sem akadályoz a felkészülésben” – mondta Ligeti.

Az Eb-ezüstérmes sportoló szerint van előnye annak, hogy ő a legjobb, kvótával nem rendelkező birkózó a világranglistán, mert így bizonyos létszámnál neki eggyel kevesebbet kell birkóznia, ráadásul az alatta lévő két legjobb a másik ágra kerül majd.

„Nem számolgatok, mert az nagyon el tud vinni. Nyolc-tíz ember között fog eldőlni a kvóta. A rutin mellettem szól, elvégre már két olimpiára kijutottam. Bárkivel fel tudom venni a versenyt, jól kezelem a ki-ki meccseket” – mondta a kvótaszerzésről Ligeti, aki Párizzsal még nem foglalkozik, csak az oda vezető úttal.

Áprilisban rendezik az európai kvalifikációs viadalt, Ligeti már szeretné ott megszerezni az indulási jogot, melyből Bakiban kettőt osztanak ki. Ha nem sikerül, akkor májusban kell kivívnia a kvótát az isztambuli világkvalifikációs versenyen, ahol a legjobb három váltja meg a repülőjegyét az ötkarikás játékokra.

Birkózásban a magyarok eddig két olimpiai indulóval rendelkeznek az egyaránt világbajnok Losonczi Dávid és Muszukajev Iszmail személyében.

 

Legfrissebb hírek

Birkózás a békéért: 6–4-re verték az oroszok az amerikaiakat a KIMBA-n

Birkózás
2025.07.22. 09:16

Bácsi Péter: Házigazdái lehetünk a legnívósabb UWW-rangsorversenynek

Birkózás
2025.07.22. 09:04

Két-két kötöttfogású ezüst- és bronzérem a budapesti UWW-rangsorverseny záró napján

Birkózás
2025.07.20. 20:05

Losonczi, Szabados és Vitek ezüstérmes az UWW-rangsorversenyen

Birkózás
2025.07.19. 20:18

Bognár Erika megnyerte a Polyák Imre–Varga János-emlékversenyt!

Birkózás
2025.07.18. 19:57

„Mégsem kilencven!” – Sike András hatvanéves

Birkózás
2025.07.18. 07:50

Bajcajev Vlagyiszlav ötödik helyével indítottunk a BOK-csarnokban

Egyéb egyéni
2025.07.17. 20:19

Csütörtökön kezdődik a Polyák Imre–Varga János-emlékverseny

Birkózás
2025.07.16. 20:10
Ezek is érdekelhetik