Para-asztalitenisz: hat érmet, köztük két aranyat szereztek a mieink a gízai vk-versenyen

V. J./MTIV. J./MTI
2024.01.30. 18:12
Szvitacs Alexa (Fotó: MPB)
A magyar para-asztalitenisz válogatott hat érmet, közte két aranyat szerzett az év első világkupaversenyén, Gízában.

A Magyar Paralimpiai Bizottság honlapjának híre szerint a legjobban a paralimpiai bronzérmes, világbajnok Szvitacs Alexa szerepelt, aki megnyerte az összevont S9-10-es kategóriát, emellett Csonka Andrással vegyes párosban (XD17) is a dobogó legfelső fokára állhatott, Arlóy Zsófiával (D20) pedig bronzérmet szerzett.

A küldöttség további három harmadik helyet gyűjtött az egyiptomi helyszínen: a párizsi kvótás Major Endre az egyéni ülő (S1), a kétszeres paralimpiai bajnok Pálos Péter pedig az S11-es kategóriában, Arlóy Zsófia pedig egyiptomi játékostársával vegyes párosban (XD20) búcsúzott az elődöntőben.