Birkózó-vb: vizes palackot dobott a szőnyegre az iráni klasszis, hárman fogták le, és a bilincs is előkerült

KRASZNAI BENCE (Belgrád)KRASZNAI BENCE (Belgrád)
2023.09.23. 16:01
Mohammadali Geraej nem bírt az érzéseivel testvére vb-meccsén (Fotó: Getty Images)
A háromszoros világbajnoki bronzérmes Mohammadali Geraej olyannyira nehezen tűrte a bírói ítéletet testvére, Mohammad Reza Geraej nyolcaddöntős meccsén a Belgrádban zajló olimpiai kvalifikációs vb-n, hogy feldúltan vizes palackot hajított a szőnyegre. A biztonsági személyzet egyből akcióba lépett, elvették az iráni sportoló belépőkártyáját, s mivel továbbra is dühöngött, hárman is kellettek ahhoz, hogy lefogva kivezessék a Stark Arénából, kívül pedig a megérkező rendőrök szükségesnek látták a megbilincselését is.

A 67 kilogrammos Mohammad Reza Geraej egyébként részére hajló, kétes bírói ítéleteket követően 10:10-zel, nagyobb értékű akcióval megnyerte a japán Szogabe Kiotaro elleni mérkőzést, a következő fordulóban viszont kikapott a Váncza Istvánt legyőző világbajnoki bronzérmes, Eb-győztes azeri Hasrat Jafarovtól, ezzel az Eb-második magyar sportoló versenyben maradt.

A balhézó Mohammadali Geraejre egyébként mi is jól emlékezhetünk, legendás birkózónk, az olimpiai aranyérmes, világbajnok és négyszeres Európa-bajnok Lőrincz Tamás hatalmas csatában őt győzte le a tokiói játékok elődöntőjében.

BIRKÓZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, BELGRÁD
SZOMBAT
KÖTÖTTFOGÁS

63 kg. Selejtező: Kecskeméti Krisztián–Kinsinger (német) 3:3 – később szerzett ponttal. Nyolcaddöntő: Lizatovic (horvát)–Kecskeméti 4:0.

67 kg. Selejtező: Váncza Krisztián–Almanza Truyol (chilei) 6:0. A 16 közé jutásért: Váncza–Nadorgin (izraeli) 8:0. Nyolcaddöntő: Jafarov (azeri)–Váncza 5:1.

87 kg. A 16 közé jutásért: Losonczi Dávid–Szalidinov (kirgiz) 8:0. Nyolcaddöntő: Losonczi–Abbasov (azeri) 8:0. Negyeddöntő: Losonczi–Maszkevics 6:1

A magyarok eredményei és a verseny programja (az olimpiai súlycsoportok dőlt betűvel)
Szabadfogás
Szombat-vasárnap. 61 kg:
nincs magyar induló. 70 kg: Antal Dániel (UTE) a 10. helyen zárt. 86 kg: Püspöki Patrik (Mogyi Bajai BC) a 17. helyen zárt. 125 kg: Ligeti Dániel (Haladás) az 5. helyen zárt.
Vasárnap-hétfő. 57 kg: nincs magyar induló. 74 kg: Kuramagomedov Murad (Tatabánya) a 11. helyen zárt. 79 kg: nincs magyar induló. 92 kg: Juhász Balázs (KTE) a 12. helyen zárt

Szabadfogás és női birkózás
Hétfő-kedd. 65 kg:
Muszukajev Iszmail (FTC) világbajnok lett. 97 kg: Bajcajev Vlagyiszlav (Csepel TC) a 14. helyen zárt. 55 kg: Bognár Erika (BHSE) a 9. helyen zárt. 59 kg: Dollák Tamara (UTE) a 12. helyen zárt

Női birkózás
Kedd-szerda. 50 kg:
Szekér Szimonetta (BHSE) a 18. helyen zárt. 57 kg: Galambos Ramóna (BHSE) a 11. helyen zárt. 65 kg: nincs magyar induló. 76 kg: nincs magyar induló
Szerda-csütörtök. 53 kg:
Orsós Sztálvira (Csepel TC) a 7. helyen zárt. 62 kg: nincs magyar induló. 68 kg: Szabados Noémi (FTC-KIMBA) a 25. helyen zárt. 72 kg: nincs magyar induló

Kötöttfogás
Csütörtök-péntek. 55 kg:
nincs magyar induló. 77 kg: Lévai Zoltán (BHSE) a 14. helyen zárt. 82 kg: Szilvássy Erik (Csepeli BC) a 9. helyen zárt. 130 kg: Vitek Dárius (BHSE) a 21. helyen zárt.
Péntek-Szombat. 60 kg: Torba Erik (BHSE) nem indult. 72 kg: Fritsch Róbert (BHSE) döntős. 97 kg: Lévai Tamás (BHSE) kiesett.