Rg-vb: Pigniczki 16. összetettben, Varfolomeev tarolt

2023.08.26. 20:59
Pigniczki Fanni a 16. lett összetettben a világbajnokságon (Fotó: Getty Images)
Az olimpiai kvótás Pigniczki Fanni a 16. helyen végzett egyéni összetettben a ritmikus gimnasztikázók Valenciában zajló világbajnokságán. A számot – akárcsak mind a négy szer fináléját – az orosz származású, német színekben versenyző Darja Varfolomeev nyerte.

A viadal eredményközlője szerint Pigniczki – aki karikával bronzérmes, szalaggal hatodik volt, és ötven év után megszerezte a magyar ritmikus gimnasztika második vb-érmét – karikával kezdett a 18 fős döntőben, és 33.650 pontot kapott. Számára a labda következett, erre 32.800-at zsebelhetett be. Buzogány-gyakorlatára meg kellett elégednie 30.100 ponttal. Az MTK sportolója szalaggal zárt, erre kapta a legalacsonyabb pontszámát, 0.35-ös levonással 27.800-at. Így összesítésben 124.350 pontot gyűjtött be.

Varfolomeev ezt a versenyt is uralta, 137.450 ponttal győzött, a második helyet az olasz Sofia Raffeli szerezte meg, a bronzérmes az izraeli Daria Atamanov lett.