EJ, sportlövészet: Mészáros egy körrel maradt le az összetett fináléról

2023.06.26. 14:08
Kevésen múlt Mészáros Eszter döntője (Fotó: MTI)
Mészáros Eszter a 11., Dénes Eszter a 16. helyen végzett a női kisöbű szabadpuska összetett számában az Európai Játékok Wroclawban zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő versenyén.

A két magyar puskás közül Mészáros kiválóan indította az EJ-t, csütörtökön Pekler Zalánnal aranyérmet nyert légpuska vegyes csapatban, az egyéni 10 méteres versenyben viszont messze elmaradt attól, amire képes. Dénes Eszternek az egyéni jobban sikerült, de két tizeddel lecsúszott a döntőről és a kvótaszerzés esélyéről.

A javításra hétfőn kínálkozott lehetőség, ám a magyarok az 50 méteres versenyben nem számítottak a kvótaesélyesek közé. Ennek ellenére Mészáros kifejezetten jól teljesített a három testhelyzetű viadalon.

Térdelőben 194 körrel nyitott, majd fekvőben 199 körrel folytatta, állóban végül 193-at tett hozzá addigi eredményéhez, ami 586 körös összteljesítményt és 11. helyet jelentett. Eredményével nagyon közel volt a fináléhoz, amelyről egyetlen körrel maradt csak le.

Dénes Eszter 582 kört produkált 60 lövésből és a 16. helyen végzett a 35 fős mezőnyben.

A Nemzeti Sportot az Európai Játékok helyszíneiről Patai Gergely tudósítja.