Tájfutás: 17 éremmel zárták a magyarok a szenior-vb-t

K. Zs.K. Zs.
2021.08.13. 20:40
A házigazda magyar csapat 17 éremmel, köztük négy arannyal zárt a szenior tájékozódási futók világbajnokságán – írja az MTI.

A szervezők közlése alapján az egyhetes, Székesfehérváron, valamint környékén, a Velencei-hegységben és Csákváron megrendezett, pénteken véget ért eseményen a magyarok a négy aranyérem mellett hét ezüstöt és hat bronzot szereztek.

A házigazdák közül rövid távon – amint arról korábban beszámoltunkNovai Éva (női 40), középtávon Wengrin Ágnes (női 50), míg hosszútávon Hajdu Martin (férfi 50) és Kármán Katalin (női 60) diadalmaskodott.

Füzy Anna (női 45), Mátyás Ildikó (női 55), valamint Molnár Zoltán (férfi 45) hosszútávon és sprintben egyaránt ezüstérmet szerzett, és második lett a sprint számban a női 35-ben induló Papp Ildikó is.

Két éremmel lett gazdagabb Novai Éva (női 40) is, ő a sprint aranya mellé bronzot nyert középtávon, ahol szintén harmadik lett Zsigmond Száva (női 35), Simon Ágnes (női 45), Takács Ágnes (női 65) és Nagy István (férfi 45), míg hosszútávon Schmal Kinga (női 45) zárt bronzéremmel – derül ki a szövetség Facebook-oldalának bejegyzéséből.

Az esemény 1422 futójából 737-en az A-futamokban indultak, a 37 résztvevő ország közül 26 képviselői szereztek érmet.

A legtöbb aranyérem a svédeknek jutott (14), akiket Finnország (11), Svájc (10), Csehország (7) és Norvégia (6) versenyzői követtek, míg a dánok és a szlovákok a magyarokhoz hasonlóan négy aranyéremmel végeztek.

A szervezők külön is köszöntötték a verseny két legidősebb résztvevőjét, a 95 éves svájci Adolf Kempfet és a svéd Lena Nordahlt.