Sportlövő-vk: Péni összetett puskában is ezüstérmes

MTI, N. T.MTI, N. T.
Vágólapra másolva!
2021.03.24. 10:35
null
Péni István összetett puskában is ezüstérmes (Fotó: Földi Imre, archív)
Harmadik ezüstérmét szerezte meg szerdán Péni István a sportlövők Újdelhiben zajló világkupaversenyén, miután második helyen zárta a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számát.

Az UTE Európa-bajnoka szombaton légpuskában, majd hétfőn a 10 méteres vegyescsapat-versenyben Dénes Eszterrel közösen végzett a második helyen. Az már kedden eldőlt, hogy a „királyszámban”, összetettben is lesz esélye az éremre, mivel az erős szélben megrendezett alapversenyből 1169 körös teljesítménnyel második helyen lépett tovább. A másik két magyar közül a vb- és Eb-győztes, Pénihez hasonlóan tokiói kvótás Sidi Péter kifejezetten peches volt, mivel egyetlen körrel maradt le a fináléról és 1164 körös eredménnyel kilencedik lett. Pekler Zalán pedig 1161 körrel 12. pozícióban zárt.

A szerdai döntőben Péni stabilan lőtt és szinte végig a második-harmadik helyen állt, a „hajrában” pedig már úgy tűnt, bronzérmes lesz, az utolsó előtti sorozatban viszont sikerült megelőznie a dán Steffen Olsent, így a második pozícióba lépett fel. Az első helyre a végén már nem volt esélye, igaz, nem volt igazán messze a győzelemtől, mivel mindössze kilenc tizedkörrel kapott ki az indiai Aishwary Pratap Singh Tomartól (462.5 kör-461.6 kör).

„Bőven kiegyeztem volna a három ezüstéremmel a világkupa előtt. Az összetett számban a térdelő után a negyedik helyen álltam, ami már jót szokott jelenteni. Nekem ugyanis az álló testhelyzet az erősségem – értékelt a verseny után az UTE puskása a magyar szövetség tájékoztatása szerint. – Az utolsó előtti lövésnél még öt tizeddel volt előttem a dán Olsen, így nagy tízest kellett lőnöm az ezüstéremhez, ami sikerült is. Az élmezőny nagy része itt volt Indiában, így le lehetett mérni, hogy hol is tartok.”

A 24 éves sportlövő azt is elmondta, hogy ezzel a második hellyel vélhetően összetettben is átveszi majd a vezetést a világranglistán, melyen jelenleg ebben a számban második, míg légpuskában az első. Ugyanakkor azt is jelezte, hogy a rangsorban elfoglalt pozíciójának azon túl nincs nagy jelentősége, hogy jó érzést jelent neki.

Legfrissebb hírek

Légfegyveres ob: Pekler Zalán és Dénes Eszter a magyar bajnok légpuskában

Egyéb egyéni
2025.03.29. 17:14

Légfegyveres ob: Rédecsi Máté és Fábián Sára Ráhel a magyar bajnok légpisztolyban

Egyéb egyéni
2025.03.28. 17:04

Pekler Zalánnak aludnia kellett volna, de nem tudta otthagyni Szoboszlaiék meccsét

Egyéb egyéni
2025.03.19. 18:16

Pekler Zalán: A verseny végére tényleg minden összeállt

Egyéb egyéni
2025.03.14. 09:18

Sportlövészet: Pekler Zalán Európa-bajnok, Péni István ezüstérmes

Egyéb egyéni
2025.03.12. 12:52

Biztos az arany! Magyar házidöntő a férfi puska szólóban az Eb-n

Egyéb egyéni
2025.03.12. 10:48

Stílust váltott a mémkirály pisztolyos

Egyéb egyéni
2025.03.12. 09:44

Bronzéremért lőhet a férfi puskás csapat a légfegyveres Eb-n

Egyéb egyéni
2025.03.11. 11:31
Ezek is érdekelhetik