Tokió 2020: a remény táplálja a lángot – érzelemdús videó egy évvel az olimpia előtt

Vágólapra másolva!
2020.07.23. 20:08
null
A japánok az úszó Ikee Rikako megindító történetével emlékeztetnek a jövő ilyenkor kezdődő játékokra (Fotó: AFP)
Eredetileg pénteken kezdődött volna a 32. nyári olimpia Tokióban, ám – mint ismert – a koronavírus-járvány miatt egy évvel későbbre halasztották, így 2021. július 23-án veszi kezdetét. Azaz napra pontosan egy esztendő múlva.

Ebből az alkalomból az olimpia szervezői egy igencsak érzelemdús videót készítettek – több verzióban, s az egyikben Hosszú Katinka is feltűnik néhány pillanatra. A kisfilm középpontjában Ikee Rikako, 20 éves japán úszó áll, aki a 2018-as Ázsiai Játékokon egyedülálló módon hat számban (50 és 100 méter gyors, illetve pillangó, 4x100-as gyorsváltó és 4x100-as vegyes váltó) győzött és első női sportolóként ő lett a kontinentális rendezvény legeredményesebb sportolója.

Fél évvel később aztán Ikee lesújtó hírt kapott, amikor orvosi kivizsgáláson vett részt ausztráliai edzőtáborát megszakítva: leukémiával diagnosztizálták.

„Az eredeti tervek szerint holnap ilyenkor egy különleges olimpia megnyitóján vettünk volna részt a tokiói Nemzeti Stadionban, és nekem az volt a nagy álmom, hogy ott legyek” – idézi a szervezők honlapja Ikee Rikakót, aki azóta felgyógyult.

„Amikor a betegségem kiderült, az a vágy hajtott, hogy visszatérjek az uszodába. A sportolók számára végigélni, hogy nagy céljuk, az olimpiai játékok egyszer csak elvész és helyette csupán a tátongó üresség marad, szavakkal nehezen leírható érzés. Tudom, mert én is ugyanígy éreztem és ugyanezen mentem keresztül a leukémia kapcsán. Egy év múlva viszont csodálatos lesz, ha meg tudjuk rendezni a tokiói olimpiai és paralimpiai játékokat. Legyen az előttünk álló esztendő ne a halasztás éve, hanem a pozitivitás és a remény egy éve” – mondta Ikee a videóban az üres Nemzeti Stadionban, ahol az eredeti tervek szerint pénteken a világ legjobb sportolói és 60 000 néző előtt tartották volna a megnyitót.

 


 

 

Legfrissebb hírek

Gödöllői középiskolások nyerték a „Magyarok az olimpiákon” című olimpiatörténeti vetélkedőt

Egyéb egyéni
2 órája

Brisbane 2032: krokodilok és erős áramlat a kajak-kenu versenyek tervezett helyszínén

Kajak-kenu
4 órája

Gyorskorcsolya: Kim Minseok elégedetlen a vb-szereplésével, de az olimpián dobogóra állna

Téli sportok
2025.03.25. 10:30

Brisbane 2032: mégis új stadion épül, tiltakozik a lakosság

Egyéb egyéni
2025.03.25. 09:33

Brisbane 2032: egy évvel elhalasztották a programvázlat véglegesítését

Egyéb egyéni
2025.03.20. 20:41

Összefoglaló a NOB-elnökválasztásról: egy boldog és történelmi győztes, Kirsty Coventry és a csalódott vesztesek – NS exkluzív

Egyéb egyéni
2025.03.20. 20:36

Fürjes Balázs: Történelmet írunk Görögországban, az olimpia hazájában

Egyéb egyéni
2025.03.19. 18:17

Csütörtökön eldől, ki lesz nyolc évre a NOB elnöke

Egyéb csapat
2025.03.19. 07:00
Ezek is érdekelhetik