Vívás: öt újonc az Eb-re utazó magyar csapatban

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2019.06.06. 20:17
Öt újonc is pástra léphet a magyar vívóválogatott tagjaként a június 17-én kezdődő, düsseldorfi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon.

A szövetség honlapján olvasható beszámoló szerint a csapat összetételét a csütörtöki elnökségi ülésen hagyták jóvá. Felnőtt világversenyen először jut szerephez Pásztor Flóra, Muhari Eszter, Nagy Kinga, Koch Máté és Andrásfi Tibor.

Az eredeti tervek alapján most szavazták volna meg a júliusi, ugyancsak olimpiai kvalifikációs budapesti világbajnokságon induló csapat összeállítását is, de mivel akadtak olyan fegyvernemek, melyekben kis különbségek alakultak ki a válogatók során, csak az Eb-t követően hirdetnek keretet.

Kardban ugyanakkor már megszületett a döntés a férfiaknál és a nőknél egyaránt, a vezetőedzők javaslatát az Eb-re és a vb-re is elfogadta az elnökség – számolt be a hunfencing.hu.

Férfi tőrben Frűhauf Benjámin sérülése miatt változtatni kellett az eredeti elképzeléseken. Női tőrben egyelőre csak az Európa-bajnokságra jelölték ki az indulókat azzal a kitétellel, hogy a németországi verseny után ismét megvitatják a világbajnoki összetételt.

Női párbajtőrben változtatás nélkül fogadták el a jelölést. Férfi párbajtőrben kellemes, de nehéz döntést kellett hozni, a szezon során ugyanis több nagyszerű egyéni eredmény született, és a szakmai bizottság hosszas egyeztetése után sem sikerült dűlőre jutni. Csampa Zsolt szövetségi elnök végül zárt ülést kért, és a testület ezt követően döntött.

A MAGYAR VÁLOGATOTT EB-KERETE
Férfi tőr:
Dósa Dániel (Törekvés), Mészáros Tamás (UTE), Mátyás Bálint (Törekvés), Németh András (Honvéd)
Női tőr: Kreiss Fanni (UTE), Kondricz Kata (Honvéd), Lupkovics Dóra (Honvéd), Mohamed Aida (UTE, csak egyéni), Pásztor Flóra (Törekvés, csak csapat)
Férfi párbajtőr: Koch Máté (Vasas), Siklósi Gergely (Honvéd), Rédli András (Honvéd), Andrásfi Tibor (BVSC, egyéni), Berta Dániel (Honvéd, csapat)
Ebben a fegyvernemben a vb-n egyéni indulónak Andrásfi Tibor helyett Nagy Dávidot szavazta meg az elnökség.
Női párbajtőr:
Budai Dorina (Honvéd), Kun Anna (Tata), Muhari Eszter (Honvéd), Szabó Réka (BVSC, csak egyéni), Nagy Kinga (Diósgyőr, csak csapat)
Férfi kard:
Szilágyi Áron (Vasas), Szatmári András (MTK), Decsi Tamás (Kertváros), Gémesi Csanád (Gödöllő)
Női kard:
Márton Anna (MTK), Pusztai Liza (BVSC), Katona Renáta (Vasas), Mikulik Júlia (Honvéd, egyéni), László Luca (UTE, csapat)

Legfrissebb hírek

Boczkó Gábor: Már nem Európa a legdominánsabb földrész

Egyéb egyéni
2025.06.21. 08:21

Boczkó Gábor a csapatversenyek miatt kicsit csalódott

Egyéb egyéni
2025.06.19. 19:13

Vívó Eb: az 5–8. helyen végezhet a magyar férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2025.06.19. 15:23

Szilágyi Áron: A legvadabb álmaimban sem gondoltam

Egyéb egyéni
2025.06.17. 21:43

Vívás: Európa-bajnok lett a magyar férfi kardcsapat!

Egyéb egyéni
2025.06.17. 19:48

Boczkó Gábor: A négy érem jó eredmény

Egyéb egyéni
2025.06.16. 20:07

Vívás: Dósa 7., Szemes 8. a genovai Európa-bajnokságon

Egyéb egyéni
2025.06.16. 18:26

Siklósi Gergely kikapott az elődöntőben, így bronzérmes lett a vívó Eb-n

Egyéb egyéni
2025.06.15. 18:43
Ezek is érdekelhetik