Ifi olimpia: Milák és Berecz döntős; Özbas aranyért dzsúdózik

2018.10.08. 17:13
A 63 kilogrammos ifjúsági Európa-bajnok cselgáncsozó, Özbas Szofi bejutott a döntőbe a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián. Milák Kristóf 200 méter gyorsúszásban, Zombori Gábor 200 méter vegyesen, Berecz Bianka 200 méteres pillangóúszásban döntős.

Özbas Szofi előbb ipponnal győzte le a kanadai Rachel Krapmant, majd a holland Marin Vissert is. Az aranycsatáért a belga Alessia Corraón kell túljutnia.Az elődöntőben vazaari értékű akcióval győzte le a belga Alessia Corraót, tehát délután az aranyéremért léphet tatamira magyar idő szerint 20:48 perckor, a tunéziai Mariem Hlifi ellen.

Milák Kristóf 200 méter gyorson a 3. legjobb idővel jutott be délutáni döntőbe (1:49.15). Ugyanebben a számban Kalmár Ákos kiesett (1:52.54). Megnyerte a futamát, az összesítésben pedig a második legjobb időt (2:12.62) produkálva lett döntős a 200 m-es pillangóúszásban Berecz Blanka, a szám 16 éves junior Európa-bajnoki címvédője. Zombori Gábor 200 méter vegyesen ugorhat medencébe az éremért.

Kiss Gergely – ugyanúgy, mint vasárnap Ferenczi Nikolett – a 13. helyen zárta a triatlonozók versenyét 55:58 perces idővel.

Az utanpotlassport.hu folyamatosan frissülő hírfolyamát itt találják a magyar vonatkozású eseményekről és eredményekről!