Súlyemelés: „Nincsenek doppingérzékeny sportágak, csak...”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.11.23. 11:17
Gyurkovics Ferenc, a magyar súlyemelő-válogatott szövetségi kapitánya a Magyar Időknek adott interjúban többek között kitért sportága hazai helyzetére, valamint arra a hiedelemre, hogy a súlyemelés az egyik olyan sportág, amely a doppingszerektől leginkább fertőzött.

Gyurkovics Ferenc 38 évesen szerezte meg tizedik magyar bajnoki aranyérmét a hétvégi súlyemelő ob-n. Bár már több mint egy éve szövetségi kapitányként tevékenykedik, máig napi rendszerességgel edz, és alkalmanként versenyez is. Korábban – a 2004-es olimpia kapcsán – viszont maga is esett már doppingvétségbe, ennek ellenére kétli, hogy a tiltott szerek alkalmazása a legtöbb súlyemelőt érintené.

„Nincsenek doppingérzékeny sportágak, csak doppingérzékeny emberek, sportágtól függetlenül – vélekedik Gyurkovics. – A súlyemelés alapsportág, már az ókori időkben is avattak bajnokokat kősúlyok emelésben, kétség sem férhet hozzá, hogy helye van a nap alatt.”

„Egyre több sportágban ismerik fel a súlyemelésben rejlő értékeket. A népszerű crossfit félig súlyemelés, de kondigépek helyett a labdarúgók és a kézilabdázók is egyre inkább alkalmaznak súlyemelő gyakorlatokat erőfejlesztéshez. Tőlem is egyre gyakrabban kérnek más sportágak képviselői tanácsot. Azt is mondhatnám, a súlyemelés a nemzetközi sportéletben a reneszánszát éli” – nyilatkozta a szövetségi kapitány.

A teljes interjút ide kattintva olvashatják el.

Legfrissebb hírek

Két évre eltiltották az Eb-ezüstérmes orosz gyorsúszót

Úszás
2025.05.27. 15:59

A CAS érvényben hagyta a háromszoros olimpiai bajnok kínai súlyemelő eltiltását

Egyéb egyéni
2025.05.25. 14:21

Súlyemelés: a szövetségi kapitánynál az utánpótlás van középpontban

Egyéb egyéni
2025.05.16. 09:13

Súlyemelés: Nagy Pétert kilenctagú elnökség segíti

Egyéb egyéni
2025.05.10. 15:03

Két évig nem birkózhat az olimpiai ezüstérmes Kadzsaja

Birkózás
2025.05.09. 13:10

Felavatták Földi Imre szobrát

Egyéb egyéni
2025.05.08. 23:04

Tenisz: a vitamininfúzió határértékének túllépése miatt eltiltották a párosban kétszeres Grand Slam-győztest

Tenisz
2025.04.29. 10:06

Súlyemelés: jó tanulópénz volt a moldovai Európa-bajnokság

Egyéni
2025.04.24. 09:01
Ezek is érdekelhetik