Ferencváros: díszpolgár lett Magyar Zoltán, Pro Urbe-díj az FTC labdarúgóinak

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2016.12.04. 21:31
null
A díjazottak (Fotó: Hegedüs Gábor)
Magyar Zoltán, a Nemzet Sportolója, kétszeres olimpiai bajnok magyar tornász kapta Ferencváros díszpolgári címét a kerület napján, amelyen mások mellett Pro Urbe díjban részesült a Ferencvárosi Torna Club férfi labdarúgócsapata.

A vasárnap esti rendezvényen Magyar Zoltánt a lólengés újító világklasszisaként jellemezték, aki a kerületben nőtt fel és pályája során végig a Ferencvárosi Torna Club tornásza volt.

Pro Urbe-díjban részesült a Ferencváros 29-szeres bajnok és 22-szeres kupagyőztes, VVK-győztes férfi labdarúgócsapata. A csapatot valamennyi játékos és a szakmai stáb képviselte, a díjat Kubatov Gábor, a klub elnöke és Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója vette át.

Kubatov Gábor köszönő beszédében azt emelte ki, hogy a labdarúgó-szakosztály 116 éve és 1 napja alakult, győzelmeiket pedig a gyerekeknek ajánlják, akik a sportból a többi között megtanulják az egymásért küzdést és azt, hogy a pályán mindenki egyenlő.

Ugyancsak Pro Urbe díjat kapott Aczél Gábor, Budapest volt főépítésze, aki Középső-Ferencváros rehabilitációs munkáinak szakmai irányítója volt és Tőkés Sándor nyugalmazott gyógypedagógiai oktató-nevelő, a ferencvárosi Gát utcai iskola volt igazgatója.

Bácskai János (Fidesz-KDNP), a kerület polgármestere ünnepi beszédében azt emelte ki, hogy Ferencvárosban a városrehabilitáció, a Fradi és a kultúra mindig kiegészítette, feltételezte egymást. Köszönetet mondott a díjazottaknak azért a munkáért és önfeláldozásért, amellyel olyanná vált a városrész, amelyben érdemes élni, dolgozni, tanulni és múlatni az időt.

A rendezvényen képviseltették magukat a kerület határon túli magyar testvérvárosai is.

Legfrissebb hírek

Nem bírt egymással az MTK és a Ferencváros a 228. bajnoki örökrangadón

Labdarúgó NB I
4 órája

A Ferencváros új szerzeménye: „Amikor Robbie Keane téged akar, nem habozol”

Labdarúgó NB I
12 órája

Szépe János a 2. örökrangadójára készül; Dénes Vilmos támadófutballt ígér

Labdarúgó NB I
15 órája

A Fradi be fogja tartani a magyar felnőtt- és a magyar fiatalperceket

Labdarúgó NB I
16 órája

Moszkvában köthet ki a Ferencvárostól távozó Ramírez – sajtóhír

Minden más foci
2025.07.25. 21:00

Futballtörténeti meccsekkel indul a Fizz Liga

Labdarúgó NB I
2025.07.25. 14:34

Kínai csapat szerződtetné Adama Traorét – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2025.07.25. 08:34

Osztrák hokiliga: november 14-én találkozik először a két magyar csapat

Jégkorong
2025.07.24. 16:26
Ezek is érdekelhetik