Rio 2016: újabb kvóta! Kormos Villő indulhat az olimpián

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2016.06.24. 10:11
Biztossá vált Kormos Villő műugró részvétele az augusztusi, riói olimpián.

Kormos edzője, Haász Katalin pénteken arról tájékoztatta az MTI-t, hogy megkapták a vizes sportokat összefogó nemzetközi szövetség (FINA) értesítését az olimpiai kvótáról, ezzel hivatalossá vált a 27 éves műugró indulása.

A februári, riói világkupán Kormos nem került a 18 közé – a 21. helyen végzett –, így nem jutott automatikusan kvótához. A mezőny a világkupa végeredménye alapján vált teljessé, és – mint Haász Katalin elmondta – a szinkronban és egyéniben is kvalifikáló országoknak június 15-ig kellett eldönteniük, hány kvótát használnak fel.

A FINA már korábban jelezte, hogy a fel nem használt indulási jogokat a hónap végéig újraosztja, az edző elmondta, hogy Kormos 21. helyezése miatt – az elmúlt évek tapasztalatai alapján – számítottak rá, hogy ő is a kedvezményezettek között lesz.

Haász Katalin kifejtette, hogy Kormos Villő számára az olimpián reális cél lehet a középdöntőbe kerülés a toronyugrás egyéni versenyszámában.

Legfrissebb hírek

Melyik sportágban volt olimpiai bajnok az egyetlen ötkarikás aranyérmes sportoló, aki Oscar-díjat is kapott? Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 7. rész

Egyéb egyéni
22 órája

Hány éremtől estünk el doppingvétség miatt? Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 6. rész

Egyéb egyéni
2025.07.22. 08:25

Az Orosz Kézilabda-szövetség csapatainak nemzetközi visszatérésére számít

Kézilabda
2025.07.20. 12:31

A magyar atlétika első olimpiai bajnoka

Népsport
2025.07.15. 09:30

Három év múlva kezdődik az olimpia Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.07.14. 21:18

Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 5. rész

Egyéb egyéni
2025.07.14. 12:20

Legbelül éreztem, hogy ezt nem tudom elengedni – Lucz Anna arról, hogy lecsúszott a párizsi olimpiáról

Párizs 2024
2025.07.09. 19:52

Quint a javából: krémkávé az utókornak – harminc éve hunyt el a hatszoros olimpiai bajnok Kovács Pál

Népsport
2025.07.08. 07:33
Ezek is érdekelhetik