Darts: Van Gerwen is verhető – eddig tartott a pazar széria

2016.05.15. 23:44
A negyedik kiemelt James Wade sikerével zárult a dartsozók idei European Tour-sorozatának negyedik állomása. A Michael van Gerwent búcsúztató angol játékos a Hamburgban rendezett torna fináléjában honfitársát, a meccsnyilat rontó Dave Chisnallt verte meg.

A kiemelt játékosok a háromnapos viadal második fordulójában kapcsolódtak be a küzdelmekbe, a mérkőzések hat nyert legig tartottak. Az első körben nem történt hatalmas meglepetés, a másodikban azonban Adrian Lewis, Gary Anderson és Michael Smith is kiesett. A negyeddöntőbe hét kiemelt játékos és Max Hopp jutott be, ám az ifjú német játékos Peter Wrighttal szemben alulmaradt.Adrian Lewis, Gary Anderson és Michael Smith is kiesett. A negyeddöntőbe hét kiemelt játékos és Max Hopp jutott be, ám az ifjú német játékos Peter Wrighttal szemben alulmaradt.

A legjobb négy között aztán véget ért a világelső Michael van Gerwen döbbenetes sorozata, tizennyolc győzelem után az idén először kapott ki a European Tour-sorozatban. A holland játékos a Gary Andersont is búcsúztató James Wade-től szenvedett vereséget, aki Dave Chisnall ellen a döntőt is megnyerte – úgy, hogy honfitársa az utolsó játékban meccsnyilat hibázott.

A 33 esztendős Wade pályafutása második győzelmét aratta a European Tour-versenyeken, az első sikerét még 2014 júniusában könyvelte el.

„Nagyszerű érzés. Mostanában nem gyakran nyerek tornát, ezért rengeteget jelent számomra ez a győzelem” – mondta Wade, aki bízik benne, hogy ettől a sikertől lendületet kap, és a következő hónapokban borsot tör a még nála is magasabban jegyzett játékosok orra alá.

A tíz állomásból álló European Tour-sorozat ötödik versenyét június 10–12. között rendezik Bécsben.