Vívó-vb: Szász Emese már negyeddöntős

2014.07.20. 15:21
Harmadik asszóját is megnyerte, ezzel már negyeddöntős Szász Emese a női párbajtőrözők versenyében a kazanyi vívó-világbajnokságon.

Az ukrán Anfisza Pocskalova „munkás" és a svéd Sophie Haarlem könnyed legyőzése után harmadjára megint ukrán ellenfél következett. Dzsoan Fejbi Bezsura megdolgoztatta a magyar párbajtőrözőt, egy-két tusnyi hátrányból időről időre felzárkózott, sőt 5:5 után még a vezetés is nála volt. Szász továbbra is váltogatta akcióit, de csak 10:7-nél érződött először, hogy az ukrán elbizonytalanodott. Ekkor haját igazgatta, pengéjét egyenesítgette, a helyzet azonban már nem változott: maradt, majd a végéig még nőtt is a különbség.

Szász ellenfele az elődöntőbe jutásért – ami már biztos éremszerzést jelentene – az egyéniben olimpiai és világbajnok német Britta Heidemann lesz.

Révész Julianna a 26., Budai Dorina a 32., Tóth Hajnalka pedig a 42. helyen végzett.