Birkózó Eb: eddig veretlenek a magyarok, Bácsi elődöntős

2014.04.06. 11:42
A program furcsasága miatt, Lőrincz Viktor (85 kg) ugyan még be sem mutatkozott a vantaai Európa-bajnokság záró napján, míg Bácsi Péter (80 kg) már elődöntős. Ő már hármat nyert, míg Lőrincz Tamás (71 kg) és Szabó László (75 kg) kettőt-kettőt, így negyeddöntősök.

Bácsi Péteren három eddigi ellenfele nem tudott pontot csinálni, és csak a cseh Artur Omarov elleni meccsén ment végig a hat perc. A negyeddöntőben 11:0-ra győzte le például a svéd Kristoffer Berget, az elődöntőben pedig grúz ellenféllel találkozik.

Lőrincz Tamás a negyeddöntőért a román Ionel Puscasu ellen nyert tussal az ijesztő kezdés (0:3) után, míg a nap meglepetésembere, Szabó László finn ellenfele után a fehérorosz Palenszkijon is túljutott, így első világversenyén negyeddöntős.