Tajvan azonban nem Kína (bár Kína nagyon szeretné, ha az lenne). A mostani világbajnokság helyszínén a lóállomány alighanem különb lesz, mint a sok bukást hozó pekingi játékokon, Marosi Ádám pedig egészséges, szemben a csengtui vb-vel, amikor combizomszakadást szenvedett a viadal elején, és ahogy a szövetségi kapitány megítélte, „...csak becsületből és a csapatért csinálta végig”.
Augusztus 21., szerda női és férfi selejtező |
Augusztus 22., csütörtök női és férfi selejtező |
Augusztus 23., péntek női döntő |
Augusztus 24., szombat férfidöntő |
Augusztus 25., vasárnap vegyes váltó |
Augusztus 26., hétfő női váltó |
Augusztus 27., kedd férfiváltó |
A szerdára és csütörtökre jósolt tájfun miatt a szervezők módosították az első két nap programját. Az első selejtezős napon lebonyolítják a női mezőny selejtezős vívását és úszását, illetve a férfiak vívását, majd csütörtökön a férfiak úszására, továbbá a két női és a három férficsoport kombinált számára kerül sor, mégpedig úgy, hogy a lőteret beviszik a vívócsarnokba. Ez azt jelenti, hogy mindkét nemnél csütörtökön dől el, melyik 36 versenyző folytathatja a döntőben. |
Marosi olimpiai bronzérmesként és Európa-bajnoki címvédőként érkezett a szerdán kezdődő kaohsziungi vb-re. Egy év óta minden nagy versenyen érmet nyer, így Pálvölgyi Miklós kapitány is merészebb célokat tűzött ki: „A férfiaknál minden versenyszámban érem, köztük egy arany.”
Marosi július közepén, a lengyelországi Eb-n a kulcscsontöréséből addigra teljesen felépülő Kasza Róberttel futott versenyt az aranyért, ez is mutatja a férficsapat erejét, ráadásul Tibolya Péter is az első tízbe tartozik a világranglistán. Tibolya az Eb-t fáradásos lábközépcsonttörése miatt hagyta ki, de mint a szakvezető fogalmazott: „Két-három hete jól terhelhető a lába, de korábban is csak a futóedzéseket kellett hosszabban szüneteltetnie, nem sokkal a júniusi műtét után már úszott és vívott. Az elutazás előtti utolsó edzéseken is megnyugtatóan dolgozott.”
A csapat negyedik tagja Demeter Bence, aki tavaly a szezon végére ért el nagy eredményeket, és nyert egyéniben Eb-bronzot, talán az idén is összeszedi magát.
Férfiak: Demeter Bence, Marosi Ádám, Kasza Róbert, Tibolya Péter |
Nők: Cseh Krisztina, Földházi Zsófia, Gyenesei Leila, Kovács Sarolta |
A női mezőny idei nagy sérültje is visszatér a pályára, Kovács Sarolta szinte az egész szezon kihagyása után indul a vb-n.
„Szépen rendbe jött a térde, július elejére már menetkész volt. Gyakorlatilag nem versenyzett az idén, kérdés, ez mennyire látszik meg rajta – mondta Pálvölgyi Miklós, aki a hölgyektől is – joggal – eredményeket vár. – Gyenesei Leila és Földházi Zsófia dobogóközelbe érhet. Zsófitól meglepetés volt, hogy juniorként a felnőttek között megnyerte az Európa-bajnokságot, meglátjuk, meddig tart ki a lendülete.”
Tajvanon a hölgyeknél is négyen képviselik Magyarországot, Cseh Krisztina jó formában a középmezőny elején végezhet.
S ha Pálvölgyi Miklós férfiaknál vizionált aranyérme valóra válik, az lesz a magyar öttusasport ötvenedik világbajnoki címe.
A nyár közepén még úgy volt, hogy Kaohsziungban csak a hagyományos versenyben, illetve a vegyes váltóban indulnak magyarok, a háromtagú női és férfiváltót kihagyják, mert nem szereztek automatikus részvételi jogot. Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány azonban az MTI érdeklődésére azt mondta, utóbb értesítést kaptak, hogy mégis beférnek a mezőnybe, így az utolsó pillanatban át tudták íratni a repülőjegyeket. A váltóversenyekre eredetileg azért nem tudtak fix indulást kiharcolni a magyarok, mert a júliusi lengyelországi Európa-bajnokságon a csapat szűkös létszáma miatt ezekben a számokban nem indultak. Ráadásul a férfiaknak vb-eredményük sincs, tavaly ugyanis Rómában éppen ebben a számban szenvedett kulcscsonttörést Tibolya Péter. A szövetségi kapitány a váltók összeállításáról még nem döntött, a nőknél azt valószínűsítette, hogy Cseh marad ki a csapatból. |