Birkózás: bizalmi szavazás után lemondott a nemzetközi szövetség elnöke

Vágólapra másolva!
2013.02.16. 10:47
Megkezdődött a Nemzetközi Birkózószövetség (FILA) soros elnökségi ülése a thaiföldi Phuketben. Az eredeti napirendet természetesen átírta a NOB végrehajtó bizottságának döntése, amellyel kivette a birkózást a 2020. évi olimpia programjából. A FILA elnökségi ülésén – már több forrásból is megerősített tényként – lemondott posztjáról Raphaёl Martinetti elnök.

Amikor a résztvevők, elsősorban az oroszok, felvetették a felelősségét, bizalmi szavazást kért, amelyet 11–10-re elvesztett. Ekkor felkérte Matteo Pellicone elnökhelyettest az ügyek vitelére, és elhagyta a termet. Utóbb az elnökség a szerb Büró-tag Nenad Lalovics személyében ügyvezető elnököt bízott meg a FILA átmeneti vezetésével, Martinetti utódjának személyéről pedig szeptemberben, a Budapesten esedékes vb idején döntenek.

Martinetti a FILA-ülésen már pénteken éles vádakkal volt kénytelen szembesülni, bírálói legfőképpen azért okolták, mert - bár az elnöknek tisztában kellett lennie a helyzettel, hiszen megvoltak a kellő információi – előzetesen nem figyelmeztette vezetőtársait a sportág olimpiai programból való lehetséges száműzésének veszélyére, ennélfogva többeket is váratlanul ért a NOB-testület határozata.

Kérdés, hogy mennyire hatékonyan tud lobbizni a sportág bennmaradása mellett a birkózás nemzetközi vezérkara, amely - a kiebrudalást elkerülendő – a lehető legjobb prezentációval akar érvelni a NOB vb következő, májusi ülésén. E tanácskozáson a végrehajtó bizottság arról határoz, hogy a birkózás, illetve a jelentkező sportágak – a vusu, a kínai harcművészet sportos változata, továbbá a sportmászás, a görkorcsolya, a fallabda, a karate és a wakeboard, valamint a 2008 óta a programban nem szereplő, ezúttal közösen jelentkező baseball és softball – közül melyiket javasolja beemelésre a programba.

Legfrissebb hírek

Vitek Dárius: A zoknimat sem tudtam felvenni

Birkózás
6 órája

Birkózás: megkapta tízéves ezüstérmét Papp Bertalan

Birkózás
7 órája

Két évig nem birkózhat az olimpiai ezüstérmes Kadzsaja

Birkózás
9 órája

Birkózás: Végh Richárd nagy álma a következő olimpia

Birkózás
Tegnap, 8:59

Orosz–amerikai birkózótalálkozó lehet júliusban

Birkózás
2025.05.03. 14:00

Tudta, mi az élet sója: 125 éve született Keresztes Lajos

Népsport
2025.04.30. 10:32

Szilvássy: Ha döntőbe jutok, ígérem, nyerek

Birkózás
2025.04.25. 11:12

Százéves a BVSC birkózószakosztálya, Székely Pálról nevezték el a termüket

Birkózás
2025.04.23. 16:56
Ezek is érdekelhetik