Birkózó-vb, Baku: Hatos Gábor kikapott a negyeddöntőben

MTI MTIMTI MTI
2007.09.20. 15:07
Hatos Gábor kikapott a szabadfogásúak 74 kilós súlycsoportjának negyeddöntőjében a bakui birkózó-világbajnokságon, de még szerezhet olimpiai kvótát.
A magyar versenyző az amerikai Joseph Heskett-tel küzdött meg a legjobb négybe kerülésért. Az első menetben jó szokásának megfelelően űzte-hajtotta riválisát, ennek ellenére ellenfele szerzett pontot egy mögékerülés után (0-1). A folytatásban viszont parádézott Hatos: lábra támadott és ebből földre vitte Heskettet, akin ezt követően billentést mutatott be. Később, már állásból, Hatos újabb pontot kapott, miután kitolta riválisát a szőnyegről.A mindent eldöntő harmadik menetben Hatos hamar vezetést szerzett mögékerülésből. Sokáig úgy tűnt, ez elég lesz a győzelemhez, azonban 10 másodperccel a vége előtt az amerikai versenyzőnek is sikerült ugyanez, így utolsó szerzett ponttal ő jutott az elődöntőbe.Az amerikai aztán az elődöntőben kikapott, így Hatos számára véget ért a vb, ám abban még reménykedhet, hogy a pozitív pontok kedveznek a számára és az olimpiai kvótát érő 7., vagy 8. helyen végez.A 66 kilós, még az első fordulóban vereséget szenvedett Wöller Ákos orosz legyőzője, illetve a 84 kg-osok második körében Ritter Árpádot búcsúztató amerikai birkózó sem jutott a fináléig, így egyik magyar sem került vigaszágra, s kiesett.