Kajak-kenu: a magyarok mérlege: 1 arany, 3 ezüst, 2 bronz

2006.05.27. 17:39
A Duisburgban rendezett kajak-kenu Világkupa mai döntőin aranyérmet szerzett a Kovács-Janics kettős, ezen kívül a magyar egységek összesen három ezüst- és két bronzérmet szereztek.
Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Kovács Katalin, Janics Natasa páros aranyérmet szerzett Duisburgban, a kajak-kenu Világkupa-verseny 500 méteres döntőjében. A fináléban a Katrin Wagner-Augustin és Fanny Fischer alkotta rutinos német egységet megelőzve szerezték meg az első helyet.A férfiak döntőiben a K-1-ben olimpiai bajnok kanadai Adam van Koeverden ért elsőként célba, Benkő Zoltán pedig csak egy századdal kapott ki a spanyol Carlos Perez Rialtól, így a harmadik helyre kényszerült. K-2-ben a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor egység az utolsó métereken szenvedett csak vereséget a négyszeres világbajnok, olimpiai címvédő német Ronald Rauhe, Tim Wieskötter duótól. A férfi négyes a táv első felében még az élen hajózott, végül azonban 29 századdal a vb-címvédő fehérorosz páros mögött ért célba, míg a nők nem sokkal a német egység mögött végeztek.A kenusoknál a Kolonics György, Kozmann György páros harmadik lett, egyesben pedig Vajda Attila végül az ötödik helyen zárt. A K-1-es Paksy Tímea a döntőben végül kilencedikként ért célba.Holnap rendezik az 1000 méteres táv középfutamait, valamint döntőit.