Kajak-kenu: az előfutamokat sikerrel vették a magyarok

2006.05.26. 19:51
Valamennyi magyar egység sikerrel vette az első akadályt, és továbbjutott az előfutamokból a Duisburgban rendezett világkupán.
A Kovács Katalin, Janics Natasa kettős Duisburgban is magabiztosan nyert

A férfi és női kajak négyes futamgyőzelmével rögtön a fináléba jutott délelőtt, az 500 méteres táv küzdelmeiben. A többi versenyző a középfutamban indulhat és harcolhatja ki a továbbjutást.

Futamában a várakozásnak megfelelően nagy fölénnyel nyert a Kovács Katalin, Janics Natasa páros, és összességében a második legjobb időt érték el.

A többiek közül a kenus Vajda Attila a negyedik, a kajakos Benkő Zoltán és Paksy Tímea a második, a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajakpáros a negyedik, a Kolonics György, Kozmann György kenus kettős pedig a nyolcadik legjobb idővel lépett tovább.

Délután, az 1000 m-es előfutamokat is hozták a magyar versenyzők, többek között futamgyőztes lett, így a fináléba került a Kováccsal és Janiccsal felálló női kajaknégyes, a férfiak pedig a hatodik hely elérésével a középfutamban folytathatják.

Vajda harmadik lett, hiszen két világbajnoktól, az orosz Makszim Opaljevtől és a német Andreas Dittmertől is kikapott, de így is biztosan jutott a középfutamba.

Párosban a Kolonics, Kozmann egység magasan a legjobb idővel nyert és futamgyőztes lett, akárcsak a Kovács, Janics és a Kammerer, Kucsera kettős.

Az 500 m-es középfutamokat szombat délelőtt, a táv döntőit pedig délután rendezik.