Cselgáncs-Eb: Braun Ákos és Burján László győzelemmel kezdett

2006.05.26. 13:17
A 73 kg-ban címvédő Braun Ákos és a 60 kg-os Burján László győzelemmel, míg Neu Gábor (66) és Perge Ilona (48) vereséggel kezdett a tamperei cselgáncs Európa-bajnokság nyitónapján.
Braun Ákos 3 perc 14 perc alatt "végzett" észt ellenfelével
Szabó Miklós ? archív

A világbajnok paksi klasszis nem sokat időzött a tatamin az észt Rothberg ellen, ugyanis némi erőfelmérés után, 3:14 perc elteltével ippont érő belső combdobást hajtott végre rajta. A második körben nem ígérkezik különösen nehéz feladatnak a fehérorosz Szjamjonau sem.

Az UTE-s Burján - a sajátjánál kényelmesebb kék dzsudogi kedvéért Tabara álnéven - sem töltött sok idő a tatamin, 3:29 percnél válldobást, majd kőkemény fojtást kezdeményezett a görög Alekszanidisz ellen, amiért jukót kapott, majd ellenfele jelezte, hogy nem tudja folytatni a küzdelmet.

Nem járt szerencsével ugyanakkor a honvédos Neu, akit első meccsén vazarit érően dobott el Bengtsson. A svédet a hajrában egyszer ugyan megintették passzivitásért, de ez már nem befolyásolta a csata kimenetelét.

Perge bemutatkozó mérkőzése is gyorsan eldőlt, miután a lengyel Pulkosnik egy perc alatt jukót és vazarit érően is földre vitte őt. Az utolsó pillanatokban kiosztott egy-egy intésnek már nem volt jelentősége.

Az európai szövetség (EJU) igazgatótanácsának tamperei ülésén véglegessé vált, hogy Budapest megpályázza a 2012-es cselgáncs Európa-bajnokság lebonyolítását. Az EJU várhatóan 2007-ben vagy 2008-ban dönt a 2012-es helyszínről. (MTI)