Folytatjuk a katari labdarúgó-vb csoportjait bemutató sorozatunkat, ez alkalommal a D-csoport válogatottjait vettük szemügyre. Ebben a négyesben Franciaország, Dánia, Tunézia, valamint Ausztrália szerepel. Mi más lenne a franciák célja, mint a címvédés?! Igen ám, csakhogy legutóbb hatvan évvel ezelőtt történt meg, hogy egy nemzet egymást követő két világbajnokságot megnyert, az 1958-ban és 1962-ben aranyérmes Brazília sikere óta más nem büszkélkedhet hasonlóval. Ráadásul az sem ígér sok jót, hogy a legutóbbi öt tornából négyen az aktuális címvédő már a csoportkörben búcsúzni kényszerült.Folytatjuk a katari labdarúgó-vb csoportjait bemutató sorozatunkat, ez alkalommal a D-csoport válogatottjait vettük szemügyre. Ebben a négyesben Franciaország, Dánia, Tunézia, valamint Ausztrália szerepel. Mi más lenne a franciák célja, mint a címvédés?! Igen ám, csakhogy legutóbb hatvan évvel ezelőtt történt meg, hogy egy nemzet egymást követő két világbajnokságot megnyert, az 1958-ban és 1962-ben aranyérmes Brazília sikere óta más nem büszkélkedhet hasonlóval. Ráadásul az sem ígér sok jót, hogy a legutóbbi öt tornából négyen az aktuális címvédő már a csoportkörben búcsúzni kényszerült.
Pigniczki Krisztinával, a magyar női kézilabda-válogatott másodedzőjével beszélgettünk a dánoktól elszenvedett vereséget követően. Az Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes szakember, aki Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány segítője, elmondta, miben kell még fejlődnie a nemzeti csapatnak, és mi kell ahhoz, hogy ha nem is kezdtük szépen, de szépen zárjuk ezt az Európa-bajnokságot. Pigniczki szerint az első ljubljanai csoportmeccseket lelkileg túlgörcsölték a lányok, akiknek muszáj tudomásul venni, hogy a hatékony játékot nem elég elképzelni, hanem meg is kell mutatni a pályán.
Véget ért egy korszak a magyar úszósportban: Dániel 2018-as visszavonulása után a fiatalabbik fivér, Gergely is úgy határozott, hogy befejezi pályafutását. A Gyurta testvérekkel a Komjádi uszodában beszélgettünk a múltról, a közös élményekről és sikerekről, az élsportolói lét mibenlétéről, és persze edzőikről, leginkább Széles Sándorról. A Képes Sport mellékletünkben olvasható párhuzamos interjúból többek között derül az is kiderül, hogy Gergelynek a bátyja volt a példaképe, s számára nem volt teher, hogy az olimpiai bajnok testvéréhez hasonlították.