Rögbi: sporttörténelem, az első skót siker a Pro12-ben

2015.06.01. 10:03
Megszületett az első skót siker
Az ír, olasz, skót és walesi csapatokat felsorakoztató Pro12 néven futó nemzetközi rögbibajnokságot a skót Glasgow Warriors nyerte meg, miután a döntőben 18 ponttal jobbnak bizonyult az ír Munsternél.
Amire az írek felébredtek – a szünet előtti hajrában –, addigra a skótok már három célt vittek. A második félidő közepén a Glasgow Warriors újabb céllal növelte a különbséget, a Munster ezt követően már nem volt képes pontot szerezni.

Az alapszakaszban is első Glasgow Warriors – a 22 fordulót követően pontazonosság volt a Munsterrel – végső sikere teljesen megérdemeltnek mondható. A skót együttes tavaly a Leinster elleni döntőt még elbukta, ezúttal viszont első skót csapatként megnyerte a 2001 óta működő bajnokságot, így sporttörténelmet írt.

A bajnokságban a legtöbb pontot Ian Keatley (184, Munster), a legtöbb célt Rhys Webb (12, Ospreys) szerezte. A bajnokcsapat a különdíjak felét zsebelt be – négyet a nyolcból –, a szezon álomcsapatába viszont csak három játékost delegáltak.