Női röplabda Challenge-kupa: idegenben győzött a Gödöllő

2013.11.20. 21:52
A női röplabda Challenge-kupában, a selejtezők második fordulójának első mérkőzéseit játsszák, amelyben a bajnoki ezüstérmes Teva Gödöllő az osztrák TSV Hartberg otthonába látogatott, s győzött négy játszmában.

A gödöllőiek csak minimális különbséggel veszítették el az első játszmát, a másodikat viszont végig vezetve, viszonylag simán, hat ponttal nyerték. A harmadik szett szoros játékot hozott, de a végén ebben is a magyar csapat dominált, s öt játszmalabdájukból már az elsőt kihasználták. A negyedik játszmában az osztrákok már összeomlottak, így az első technikai szünetben már hat pont volt a különbség (2–8), a másodikban pedig a duplája (4–16). Bár a házigazdák végül „kijöttek a tízből", egy pillanatig sem volt kérdés, hogy a gödöllőiek simán nyerik ezt a játszmát, így a meccset is, és remek előjelekkel várják a jövő szerdai visszavágót.

Amint arról korábban beszámoltunk, a Vasas Óbuda három játszmában győzte le a finn Kangasala csapatát, így jó esélyük van a továbbjutásra. Ha továbbjutnak, akkor az angyalföldiek a svájci Kanti Schaffhausennel játszanak majd, míg a gödöllőiek az izraeli Haifa Volleyballal mérkőznek a kupasorozat főtáblájának első fordulójában.

További két magyar játékos is érdekelt volt a fordulóban: Dobi Edina csapata, a belga Dauphines Charleroi a török Besiktast fogadta, és sima, háromjátszmás vereséget szenvedett. Nem járt jobban Szívós Mária klubja, az osztrák TI-Meraner Innsbruck sem, amely a fehérorosz Mincsanka Minszkel játszott, s ugyancsak hazai pályán kaptak ki három játszmában.