Röpi-vb-selejtező: a lányok nagy csatában legyőzték a görögöket

2013.10.02. 16:14
Pallag Ágnes nyolc ponttal járult hozzá a mieink győzelméhez (Fotó: Fuszek Gábor)
Megkezdte szereplését a magyar női röplabda-válogatott az izraeli vb-selejtezőn. A mieink első ellenfele a görög válogatott volt, amely ellen a tartalékos magyar csapat ugyan elveszítette a második játszmát, de aztán Sándor Renáta vezérletével a harmadikban ötpontos hátrányból és három játszmalabdát is hárítva sikerült fordítania, és végül meg is nyerte a találkozót.

Az első játszmában 4-4-ig fej-fej mellett haladt a két csapat, ám ekkor a mieink sorozatban négy pontot szereztek, s ezzel a különbséggel jól gazdálkodva jutottak el 11–7-ig, ám a görögöknek sikerült kiegyenlíteniük. Ezután megint szoros lett a meccs, a mieinknek 18–16-nál sikerült megint meglépniük, s bár 23–19-nél úgy tűnt simán az övék az első játszma, a görögök innen is feljöttek egy pontra. Szerencsére ezzel el is lőtték a puskaporukat, mert végül már az első játszmalabdáját értékesítette a magyar csapat, s nyerte a szettet (25–22).

A másodikat viszont az ellenfél kezdte jobban, gyorsan négypontos előnybe kerültek. Elég hullámzó volt a játék, a mieink többször is felzárkóztak két pontra, de aztán megint a görögök percei következtek, akik öt majd hét pontra növelték a különbséget. Végül ezt a játszmát simán, kilenc pontos előnnyel nyerte az ellenfél (16–25).

A harmadik játszma első pontját a mieink szerezték, de aztán a görögök sorozatban hatszor is eredményesek voltak. Szerencsére most nem zuhant össze a magyar csapat, mint az első játszmában, s 13–13-nál a mieink egyenlíteni, sőt fordítani tudtak. De sajnos csak pillanatokra volt a náluk az előny, de a lányok becsületére váljék, rendre sikerült egyenlíteniük. egy-egy pont volt csak a különbség, de 24–23-nál a görögöknek volt játszmalabdájuk. Ezt sikerült hárítani, majd újabb kettőt, 27–26-nál pedig a mieink adogattak a játszmáért, s ezt sikerült is kihasználniuk (28–26).

A negyedik játszmában a mieink már nem követték el azt a hibát, amit az első kettőben: bár a görögök vezettek, egy-két pontnál többel nem tudtak meglépni, 9–9 után pedig a mieink sorozatban négy pontot szereztek. Igaz, ebből a hátrányból meg a görögöknek sikerült felállniuk, de egy jól időzített időkérés után a mieink megint négypontos előnybe kerültek. Ekkor már kissé hitehagyottá is vált a görög csapat, s végül hét meccslabdája is volt a mieinknek, amelyből már az elsőt sikerült értékesíteniük (25–17).

A mienk így három ponttal jelenleg a csoport élén állnak, s válogatottunk csütörtökön 14 órától Svájccal mérkőzik majd meg.

NŐI RÖPLABDA, VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
Magyarország–Görögország 3:1 (22, –16, 26, 17)
Raanana (Izrael), 50 néző. Vezette: Olejnyik (orosz), Risztovszki (macedón)
Magyarország:
SÁNDOR 29, Pallag 8, CSENGERI 11, Dobi 9, KOVÁCS T. 6, Kötél Zs. Cs: Kötél D. (liberó), Tálas 5, Szakmáry, Vacsi 1. Szövetségi kapitány: Hollósy László
Görögország: Papafotiu, Kiosi, Merteki, Hantava, Giota, Lamprinidu. Cs: Artakianu (liberó), Kozma, Dioti,. Szövetségi kapitány: Ioannisz Kalmacidisz
A mérkőzés alakulása: I. játszma: 8–4, 11–11, 17–16, 21–17, 23–22. II. játszma: 1–5, 5–10, 8–10, 8–15, 11–21. III. játszma: 1–6, 10–13, 14–13, IV. játszma: 5–7, 13–9, 14–13, 18–14, 24–17

MESTERMÉRLEG:
Hollósy László:
- Látszik még az összeszokatlanság a csapaton, ennek megfelelően sok volt még a hiba, de a játékosok szíve a helyén volt. Fantasztikusan, csapatként küzdöttek a lányok.

A nap második mérkőzésén a mieink holnapi ellenfelei, a svájciak simán, három játszmában győzték le Montenegrót. A helvétek az első játszmát három, a másodikat öttel, a harmadikat pedig tíz ponttal nyerték.

A házigazda izraeliek Lettországgal mérkőztek, s az első játszmát 25–21-re, a másodikat pedig 15-re nyerték meg. A harmadikban viszont némi meglepetésre 17 ponttal, 25–8-ra a lettek diadalmaskodtak. A negyediket – és így a meccset is – ugyan öt ponttal a hazaiak hozták, viszont a nagy különbséggel elveszített harmadik játszmának köszönhetően a mieink a tabellán megelőzik őket, s jelenleg a második helyen állnak.