Losonczy második lett a túraautós Ek salzburgi futamán

2024.06.02. 19:38
Losonczy Levente az első futamon ötödik lett, majd a második futamon a második helyen ért célba a túraautós Európa-kupa salzburgi fordulójában vasárnap.

A 21 éves versenyző menedzsmentjének közleménye szerint a Honda Civic-kel induló pilóta a szombati időmérő edzésen hetedik lett, így a vasárnap rendezett második – részben fordított rajtrácsos – viadalt a negyedik pozícióból kezdte. Losonczy nagyszerű előzésekkel javított két helyet, majd a baleset miatt piros zászlóval félbeszakított viadal folytatásában taktikus versenyzéssel maga mögött tartotta üldözőit, ezzel pedig csapattársa, az észt Ruben Volt győzelméhez is nagymértékben hozzájárult. Losonczy az első futamon ötödikként végzett.

A kategória Európa-bajnokságának számító sorozat harmadik fordulója után így Losonczy 138 ponttal az összetett 6. helyén áll, istállója, az ALM Motorsport pedig vezeti a csapatok pontversenyét.

A versenysorozat július első hétvégéjén Spa-Francorchamps-ban folytatódik.