„Játékosként talán egyszerűbb dolgom volt” – mondta a háromszoros olimpiai bajnok Molnár Tamás, aki a januári, budapesti vízilabda Európa-bajnokság szervezőbizottságának sportigazgatója, s akit arról is faggattunk, melyik szerepkörben nehezebb felkészülni egy világversenyre. Ezzel együtt biztos benne, hogy a hagyományainknak megfelelően színvonalas Európa-bajnokságot tudunk rendezni. Ami az esélyeket illeti, az olimpiai bajnok pólós úgy véli, a kvótaszerzés az elvárás. Noha tavasszal még az olimpiai kvalifikációs tornáról is ki lehet jutni az ötkarikás játékokra, nehezebb megragadni az utolsó esélyt. Hazai közönség előtt esély van megszerezni a kvótát – hiba lenne nem élni vele.
A spanyol Rodrigo Corrales személyében a PSG Európa-bajnok spanyol kapusával erősíti meg keretét a következő idénytől a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata. A magyar bajnokhoz 2024-ig aláíró kapuvédő ismerkedő látogatást tett új klubjánál, s ennek apropóján lapunknak is nyilatkozott. Szerződtetéséről elmondta, ez első ember, aki kapcsolatba lépett vele a csapatból, Sterbik Árpád volt. A korábban Lengyelországban is légióskodó kézilabdázó beszélt arról is, hogy szeretne-e megtanulni magyarul.
1949. december 18-án történt a nagy bejelentés: a három nappal korábban a Szegedi Honvédeket még Kispest néven 8:2-re legyőző KAC díszközgyűlésén kimondták a Honvéd Sport Egyesülettel való egyesülést, az új szuperklub létrejöttét. (A Dózsát, a Belügyminisztérium hasonló csúcsegyesületét három és fél hónappal később, 1950. március 31-én alapította meg az akkori miniszter, Kádár János, és 1957-ben lett Újpesti Dózsává). Hogy a Honvéd megalakulásán miért nem vett részt a rettegett honvédelmi miniszter, Farkas Mihály, az is kiderül Népsport mellékletünk cikkéből.