Rakonczay Gábor már több mint 500 kilométert evezett az Atlanti-óceánon

Csupasport CsupasportCsupasport Csupasport
Vágólapra másolva!
2024.01.06. 18:15
Két hét alatt 532 kilométert haladt 42 nevű hajójával az Atlanti-óceánon Rakonczay Gábor extrém sportoló, és egyre közelebb jár a Kanári-szigetekhez.

Két sikeres expedíció után az Atlanti-óceán átevezésének újra nekiveselkedő Rakonczay Gábor az eddig eltelt két hét alatt 532 kilométert haladt előre, Portugáliából indulva dél-délnyugat felé, és kitartóan közelít a Kanári-szigetekhez. A legutóbbi nap már 61 kilométer haladt 42 nevű hajójával, többet, mint előtte tizenhárom napig bármikor huszonnégy óra leforgása alatt.

„Az alvást leszámítva minden szuper. Viszont a 42 annyit liftezik és dülöngél éjjel, hogy reggelre úgy érzem magam, mint akit rendesen helyben hagytak. Csak találgatok, hogy a vállam az evezéstől fáj, vagy szétnyomódott a kabinban… – írta Rakonczay a Facebook-oldalán, ahol mindennap készít beszámolót, és tesz fel friss képeket. – A gondosan, két hét alatt felépített és – én naivan már azt hittem – kikezdhetetlen eltökéltségemet három óra alatt szétzúzza egy a horizonton haladó fehér tüske.”

Ez a fehér tüske egy másik magányos hajós volt, egy vitorlás, amellyel végül nem találkozott, mert nem sokkal előtte irányt változtatott. Azt is megemlítette, hogy az egyik legnagyobb feladat az egyedüllét leküzdése a nyílt óceánon, ha ráadásul tudja, hogy ez még hónapokig így lesz.

„Az egyedüllétnek nagy a súlya itt. Ez olyan valami, amivel foglalkozni kell, különben agyonnyomja az embert. Legegyszerűbb, ha a figyelmem másra irányítom, és elő is veszem a kabinból az egyik könyvem, beszorítom félig a lábam alá, és félig a fedélzeten levő árnyékot – az iránytartás miatt –, félig a könyv sorait olvasva leszegett fejjel evezek.”

A mintegy 6500 kilométeres út előreláthatóan 70–90 napig tart az Atlanti-óceánon keresztül, a Kanári-szigetek érintésével egészen a karibi Antigua szigetéig, ahova 2007-ben és 2012-ben is megérkezett. A vállalkozásról dokumentumfilm is készül.

Rakonczay helyzete folyamatosan nyomon követhető IDE KATTINTVA!

Legfrissebb hírek

Bálnales és hullócsillag: Rakonczay Gábor lassan túl a 300 kilométeren

Csupasport
2023.12.30. 11:25

Karácsony az Atlanti-óceánon: három hónapnyi evezés vár Rakonczay Gáborra

Csupasport
2023.12.23. 12:05

Rakonczay Gábor célja: kabinos hajóval ismét átkelni az Atlanti-óceánon

Csupasport
2023.12.18. 14:52

Rakonczay Gábor az Ultrabalaton kilencedik teljesítésére készül

Csupasport
2023.05.03. 15:14

Rakonczay: A hatnapos futás végén már az árnyékban is könnyű megbotlani

Csupasport
2023.03.30. 18:32

Megvan Maráz Zsuzsanna korosztályos világrekordja!

Csupasport
2023.03.29. 09:33

Rakonczay Gábor világbajnok 6 napos futásban!

Csupasport
2023.03.18. 15:47

Hatnapos világbajnokság félidőben: Szilasi Viktória vezet, Rakonczay Gábor üldözi

Csupasport
2023.03.15. 10:35
Ezek is érdekelhetik