Ahogy melegszik az idő, úgy öltözünk lazábban a hétköznapokban és sportoláshoz. Túrázásnál szintén célszerű a jól szellőző, a nedvességet hatékonyan elvezető ruhadarabokat választani, hogy a kánikulát minél könnyebb legyen elviselni. A póló és a rövidnadrág mellett azonban érdemes a lábunkra is gondolni. Sokan a legnagyobb forróságban is zoknit és túracipőt hordanak, pedig létezik ennél sokkal jobb alternatíva: a túraszandál.
Milyen szempontok szerint válasszuk ki a nekünk valót?
Belső talprész – Az olcsó flip-flop papucsokkal és a különböző divatszandálokkal ellentétben a túraszandálok belső talprésze inkább egy túracipőére vagy túrabakancséra hasonlít. Párnázott, de kellően kemény ahhoz, hogy védje a lábunkat.
Fontos megjegyezni azonban, hogy a túraszandál nem sziklás utakhoz, hegymászáshoz való. Ebben az esetben jobban járunk, ha jól bevált bakancsunknál maradunk.
Külső talprész – Túracipőnkhöz vagy túrabakancsunkhoz hasonlóan túraszandálunknak is legyen erős a talpa. A minőségibb darabokba Vibram-réteget is vonnak, aminek köszönhetően a túraszandál sokkal jobban tapad nedves időben is.
Kényelem – Bármilyen lábbelit is választunk, a kényelem legyen az egyik legfontosabb szempont. Túraszandál esetében érdemes odafigyelni, hogy könnyen állítható és minőségi anyagból készült pántjai legyenek.
Lábunk a nagy melegben kissé megduzzadhat, illetve ha lehűl az idő – divatkritikusok ne figyeljenek –, zoknit húzhatunk rá; ebben az esetben is kényelmesnek kell lennie.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!