Benkó érzelemdús győzelemmel búcsúzott

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2021.10.17. 18:29
Benkó Barbara hegyikerékpáros húsz év bringázás után int búcsút a sportágnak, hiányérzet nélkül fejezi be a pályafutását – ott volt a 2012-es londoni olimpián, emellett számtalan szép sikert ért el.

Benkó Barbara ott volt a 2012-es londoni olimpián, számtalan sikert ért el hegyikerékpározásban, nem mellesleg hatszor választották meg az év magyar női kerékpározójának hegyi vagy terep kategóriában. Húsz év bringázás után ez év végén visszavonul a sportágtól, és nem is sikerülhetett volna szebben a búcsú, mint győzelemmel: a korábbi olimpikon megnyerte az idénybeli MTB XCO kupasorozat utolsó versenyét, a Csömör-kupát.

„Nekem eleve érzelemdús a Csömör-kupa, mert édesapám szervezi a versenyt, ez a hazai pályám – mondta a 31 esztendős, pilisvörösvári Benkó Barbara, a Maloja Pushbikers MTB sportolója. – Másrészt ez volt az utolsó hivatalos esemény, amelyen részt vettem, mert bár novemberben még rajthoz állok Dél-Afrikában, az már csak szórakozás lesz. Mindenkinek köszönöm, aki pályafutásom alatt támogatott, húsz év bringázással a hátam mögött büszke vagyok az eredményeimre.

Fotó: Piotr Staron

„Már nem nagyon akartam részt venni a szeptemberi svájci világkupán, ám ez volt az utolsó alkalom, amikor a csapatom minden tagja ott volt. Jó volt utoljára együtt lenni. Nem is tűztem ki nagy célokat a versenyre, csupán élvezni akartam a bringázást és a többiek társaságát” – tette hozzá.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!